Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tarthatok-e vagy vehetek elő...

Tarthatok-e vagy vehetek elő utcán egy 25 cm hosszuságú dobókést? Lehet e használni pl erdőben?

Figyelt kérdés

Aki nem ismeri a dobókédeket annak elmondom hogy ennek csak hegye van, nincsen éle.

Aki nem hiszi nézzen utána.



#dobókés #közterületen való használás
2018. júl. 16. 08:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Attol meg kes. Csavarhuzot azt hordhatsz akar 2 meterest is :) Ugyanaz a helyzet, hogy nem tarthatsz konnygaz sprayt, csak paprika sprayt, bezzeg csavarlazitot, jegoldot igen, nem baj, ha attol kifolyik a szeme annak akit lefujsz.
2018. júl. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ne ért félre nem önvédelemhez hordanám, elzártan kivenném egy erdőbe és ott gyakorolnék. Nálunk elég kevés a hely és nem tudom gyakorolni, egyetlen választás az erdő, csak ott nem tudom ha elkapnak akkor én mit kapok érte.
2018. júl. 16. 10:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a kutyat nem erdekli. Nehogy mar loterre kelljen jarni egy kesdobalas, vagy baltadobalas gyakorlashoz.
2018. júl. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"elzártan kivenném egy erdőbe"

"vehetek elő utcán"

Nem érzel itt némi ellentmondást?


Te is nagyon jól tudod, hogy KKVE-nek minősül. Nyilván olvastad a jogszabályt, amiben ez áll:

"A közbiztonságra különösen veszélyes eszköz [...] az olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja"


Úgyhogy nem értem a kérdésedet. Pontosabban értem, csak azt nem, hogy mit szeretnél elérni vele.

A jogszabály egyélrtelmű:

"tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni."


És bár tesz kivételt "a rendeltetésszerűen munkavégzés, sport, hagyományőrző tevékenység, a vadászati törvény hatálya alá tartozó vadász által végzett vadászati tevékenység során vagy a szokásos életvitel körében használt eszközökre", az erdőben késdobálósdi egyik kategóriába sem tartozik.


Ha az erdőben kapnak el érte, ugyanazt kapod, mintha a buszon.

2018. júl. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem a kutyat nem erdekli. Nehogy mar loterre kelljen jarni egy kesdobalas, vagy baltadobalas gyakorlashoz."


A gyakorlatban értelmeszerűen a buszsofőr nem fog testüregmotozást tartani minden gyanús pistikénél, de ha pistike a 25 centis kését az utcán előveszi brahiból (ahogy az a kiírt kérdésben szerepel), akkor az első nyugger ráhívja a fakabátokat, és azok előbb fogják lelőni és csak utána megkérdezni, mi volt a szándéka.


Az erdő pedig - bár magánterület - meg van nyitva a köz előtt, így ugyanúgy közterületnek minősül, mint a falud főutcája. Ha ott meglát a vadász, hogy rongálod a fákat, veszélyezteted a túrázókat, feltolja hátulról a vadászpouskát és úgy vezet ki az erdőből, a legközelebbi rendőrörsre. Sőt, ha egy kiránduló jár arra és megijed, ő hívja rád a hatóságot.


Otthon, kertben, saját magánterületeden (vagy másén, ha megengedi) nyugodtan játszadozhatsz, amíg másokat nem veszélyeztetsz vele.

2018. júl. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És mi az igazi célod? Mihez kell gyakorolnod?
2018. júl. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Elő fára tilos lőni mert elég komoly sérüleseket lehet vele okozni a fának igy saját céltáblát használok.


Nincs különösebb ok, egyszerűen kikapcsol, jól tudok vele szórakozni

2018. júl. 18. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!