Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Saját készítésű videó alá...

Saját készítésű videó alá bevágni egy zenét szerzői jogot sért?

Figyelt kérdés
Páromnak készítettem egy videót szülinapjára és fb-on akarom közzé tenni, de azt írja a fb, hogy szerzői jogot sérthetek vele. Szerintetek felrakhatom?

2018. júl. 21. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem rakhatod, Facebook még a Youtube-nál is szigorúbb, akár egyből elveheti a videofeltöltés lehetőségét véglegesen.

Attól hogy a videó saját készítésű, az tartalmazza más művét amit engedély nélkül nem lehet közzétenni. Attól hogy megveszel például egy lemezt, csak a meghallgatására szerzel jogot, nem adhatod tovább a neten még ingyen sem, nonprofit módon (mert ugyanúgy megkárosítja a jogtulajt). Ugyanez történik ha te berakod egy videódba.

2018. júl. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nos ez a téma engem is érdekel. Youtube-on sem lehet megosztani? Mert én is épp most akarok összeállítani egy videót, ami alatt egy régi külföldi zenei alap lenne. magát az énekest rajtoltam le, és levideóztam a rajzolási folyamatot. Ez lenne maga a videó ahogy alakul ki az arc és alatta megy a zenéje.
2018. júl. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem tartozik bele a szabad felhasználás jogába (fair use policy), akkor van rá esély hogy a zene aktuális jogi állapota miatt korlátozhatják több országban vagy globálisan is.


https://www.youtube.com/yt/about/copyright/fair-use/


Az is előfordulhat hogy enyhébb állapotban van, például csak el kell ismerned hogy más művét használtad fel, nem szerezhetsz vele bevételt. De ha idővel megváltozik ez az állapota a videónak, akkor egy következő ellenőrzésnél ugyanúgy letilthatják.

2018. júl. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű a dolog:


Amit te alkottál, afelett te rendelkezel, azt csinálsz vele amit akarsz, oda töltöd fel ahova akarod, megszabhatod, ki mit és hogyan csinálhat vele.


Amit nem te alkottál, afelett nem rendelkezhetsz. A az alkotó megengedi, hogy megnézd, akkor megnézheted. Ha ezért pénzt kér, akkor fizetned kell érte. Ha az alkotó megengedi neked, hogy felhasználd az ő művét, akkor felhasználhatod. De ehhez a szerző (vagy jogtulajdonos) írásos engedélye szükséges.


Ez minden mű esetén így van, legyen az uene,. film, írás, kisplasztika. Piszok egyszerű: ha nem te készítetted, nem használhatod fel. Pont.


Akkor sem, ha csak fészbúkra, akkor sem, ha csak a barátok láthatják, akkor sem, ha megváltoztatsz benne valamit, akkor sem, ha cigánygyerekek potyognak az égből.

2018. júl. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na NoCopyrightSounds youtube csatornát ismered? Az olyan zenéket rak fel, amik teljesen szabadon használhatók.
2020. okt. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!