Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kenyér drágulás a hőség...

Kenyér drágulás a hőség miatt? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Nem rég odakapcsoltam a Tényekre és szó esett arról, hogy jelentősen megdrágul a kenyér a folyamatos hőség miatt. Felmerült bennem a kérdés, hogy ez hogyan lehetséges, hiszen eddig azt tapasztalom, hogy ez eddig a legesősebb nyarunk az elmúlt pár évben. Nem volt még hosszabban kitartó aszály, ahogy elnéztem. Váltakozott az esős és napos időszak, miközben az elmúlt pár év tapasztalatai szerint ilyenkor már nagy hőség szokott lenni. Idén pont nem ezt a nagyon meleg nyarat érzékelem. Persze ez csak saját tapasztalat, de ezt alapul véve nem értettem ezt a kijelentést, amit a Tényekben hallottam.

Természetesen fent tartom a lehetőséget, hogy nincs igazam és butaságot kérdezek. Ha valamit félreértek, rosszul látok, szívesen venném ha valaki kiokosítana.

Ha viszont jó a meglátásom, akkor mi okuk lenne környezeti hatásokra fogni a kenyér drágulását, miközben más ok áll a háttérben?



2018. júl. 22. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Az utóbbi évek leg enyhébb nyara eddig szerintem.
2018. júl. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, erről beszélek, hogy a legenyhébb, a híradóban mégis azzal indokolják a kenyér és liszt drágulását, hogy a nagy hőség miatt kerül majd sokkal többe. És az emberek ezt elhiszik? Hogy hihetik el? Senki nem gondolkozik el egy kicsit? Értem én, hogy azért mondják ezt, mert ezáltal az emberek könnyebben fogadják el a drágulást, de ha egy kicsit is elgondolkozunk és visszatekintünk az eddigi időjárásra rájövünk, hogy valami ebben sántít. Nem? Vagy ezt csak én szúrtam ki? Hogy van ez?
2018. júl. 22. 17:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy engyébb, mint a korábbi években, viszont sokkal hamarabb kezdődött, tavasz nem is volt szinte.
2018. júl. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én úgy emlékszem tavasszal is sokat esett. Per pillanat nálam most is zuhog.

Na, mindegy.. Én továbbra sem tudom megérteni, hogy száradhatott el a búza ilyen időjárás közepette. Ez az esős-napos váltakozás már régóta megy. Továbbra is várom, hogy valaki kiokosítson ez ügyben.

2018. júl. 22. 20:29
 5/6 csatrad ***** válasza:
a kesoi evek buzai most ertek el feldolgozasra, azon evek,termeset tette tonkre, annyira azert nem friss a,kenyer ;)
2018. júl. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na basszus.. :) jó hogy mondod. Erről nem tudtam. Így már világos. Köszönöm a kiokosítást! :)
2018. júl. 25. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!