Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rendkívüli felmondás munkaváll...

Rendkívüli felmondás munkavállalói részről, az alábbi esetben megállja a helyét? (részletek alul)

Figyelt kérdés
Július 12-én beadtam a felmondásomat a munka körülményei, illetve egyes kollégák elviselhetetlen viselkedése miatt. Ezt ugyan nem írtam bele, csak beadtam a "rendes felmondást", de elkezdtek kérdezgetni, hogy miért, elmondtam. Azt mondták, hogy előttem már vagy 5 ember ugyanezért mondott fel, és rábeszéltek, hogy maradjak és megpróbálják orvosolni a problémákat, addig a felmondásomat félre tették és kérték, hogy legyek türelemmel. Na most ebből akkora botrány lett, hogy állt a bál a cégnél. A főnökség elővette az érintett kollégákat és ultimátumot adtak nekik, hogy fejezzék be ezt a stílust velem és másokkal szemben is. Na ezt nagyon nem kellett volna, mert ezzel csak azt érték el, hogy a szóban forgó 2 kollégám először nem szólt hozzám napokig, pedig egymás mellett, egymással dolgozunk. Utána adódott egy konfiktushelyzet és olyan megalázóan, annyira elkezdtek velem ordibálni, hogy úgy döntöttem, a műszak közben ott hagyom az egészet. A műszakvezető úgy engedett el, hogy írnom kellett egy nyilatkozatot, hogy minden következményt vállalva határozottan azt akarom, hogy engedjenek haza. Megírtam a papírt és kifejezetten kértem, hogy a munkaszerződésemet azonnal szüntessék meg. Kérdés, hogy ebben a szituációban megállja a helyét a rendkívüli felmondás? Számomra ezek a munkakörülmények alkalmatlanok a munkavégzésre, nincs az az isten, hogy még 1x bemenjek közéjük. Hétfőn reggel le szeretném adni a munkaruhámat és szeretném elkérni a papírjaimat. Kekeckedhetnek valamivel? Ha igen, milyen következményekre számíthatok? Már arra is gondoltam, hogy megmondom nekik, hogy vagy békében elengednek, vagy kiíratom magam táppénzre és elhúzom az idők végezetéig és választhatnak.... Vagy hatósághoz fordulok, amiért nem kaptam meg soha a kellő pihenőidőt, stb stb, volt elég sok munkajogi probléma is, nem csak a kollégákkal való viszony. Szerintetek mit tegyek?

2018. júl. 27. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát Balázska, de sok problémád van megint...
2018. júl. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"A műszakvezető úgy engedett el, hogy írnom kellett egy nyilatkozatot, hogy minden következményt vállalva határozottan azt akarom, hogy engedjenek haza. " Ezek alapján kártérítést fogsz fizetni.
2018. júl. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ki az a Balázska?
2018. júl. 28. 08:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Van egy munkaügyes troll. Őt hívjuk Balázskának. Valaki azt gondolta, az újabb kitalációját vetette "papírra". :)


Én azt mondom, nem kellett volna aláírnod azt a papírt. El kellett volna menned betegállományba, és kihúznod vele a felmondási idődet. Vagy a munkáltatóval írásban megegyezni abban, hogy nem kér a felmondási idődből és előbb elenged (persze hivatalos formában).


"Rendkívüli felmondás munkavállalói részről, az alábbi esetben megállja a helyét?"


Nem tudom...


Ez nem rendkívüli (vagyis azonnali) hatályú felmondás volt, hanem írásban vállaltad a hirtelen, és "jogtalan" távozásod következményeit.


Ahhoz, hogy jogilag megálljon egy dolog, azt kellett volna tenned, hogy többször jelezni a munkáltatónak, gondok vannak a környezettel, körülményekkel, amely a munkavégzésedre kihat. Már ilyenkor lehet előre jelezni, hogy ha nem lesz változás, nem maradsz a cégnél. Ha a munkáltató érdemben nem reagál erre, akkor azzal az indokkal, hogy a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi, nem biztosítja ezt-azt, azonnali hatállyal felmondani. Az azonnali hatályú felmondás átadását követően, ha 30 napon belül nem él jogorvoslattal a cég a munkaügyi bíróságon, nincs következménye Rád nézve.


Most csak abban bízhatsz, hogy lecsillapodik a munkáltató, átgondolja a dolgokat, és békében hagy, nem követelőzik utólag sem.



"Rendkívüli felmondás munkavállalói részről, az alábbi esetben megállja a helyét? " Ami történt, az nem egy azonnali felmondás. Annak alaki és forma követelményei vannak, és valamelyik félnek kell meglépnie. A történetben ilyen nem volt. Te csak írásban kérted a munkáltatót, hogy szüntesse meg a munkaviszonyodat azonnal.

Ez végül is megtörtént?

2018. júl. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Beszéltem velük, próbáltam megegyezni. Még mindig azt akarják, hogy dolgozzak tovább, vagy legalábbis a felmondási időt töltsem le. Az eddig papírra vetett dolgokat nem tekintik felmondásnak. Igaz, 12-én egy "rendes felmondással" kezdtem, igaz azt közösen semmisnek vettük, miután megpróbáltak hatni rám. Csak hát ugye utána jöttek a még nagyobb problémák és most itt tartunk. Úgyhogy írok egy azonnali hatályú felmondást, elküldöm nekik ajánlott levélben, elküldöm még ma és reménykedek a legjobbakban.
2018. júl. 30. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!