Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tudnék ennyire nyugott...

Hogy tudnék ennyire nyugott lenni vészhelyzetben?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen rosszul lett egy hölgy, (nem idős kb. 35 éves) össze is esett, és mindenki teljesen bepánikolt, es akkor jött egy lány (nem ismerem, nem a kollégám, csak ott volt) és teljesen nyugottan mondta hogy ki mit csináljon, hívott mentőt, beszélt a nőhöz, és egy kicsit sem pánikolt, csak egy nagyon kicsit volt feszült.

Hogy lehet valaki ilyen nyugott, vészhelyzetben?


2018. júl. 29. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha valaki szakképzett, általában nyugodt ilyenkor. Gyakoroljuk az ilyen helyzeteket, szimulációs játékkal, de persze ez nem jelenti azt, hogy mi nem lehetnénk idegesek, csak nem engedhetjük meg magunknak. Plusz, ez emberfüggő is.


Emlékszem, engem is mindig zavart, amikor egy felnőtt kísérő lehozta hozzám az egyik gyereket, hogy vérzik a keze, lássam el, és szinte sikítozott nekem (nem a gyerek, hanem a hölgy, aki kísérte). Nagyon zavaró ez ilyenkor. A kéz általában nagyon tud vérezni, kis sebek esetén is. Le kell mosni vízzel, hogy lássuk magát a sebet, hogy mekkora, igényel-e komolyabb beavatkozást, vagy ilyesmi.


Ha hasonló helyzetben az ember nyugodtan, összeszedetten viselkedik, az másokra is hat. Aki ellát, nem pánikolhat. Akkor sem, ha szeretne.

Feltételezem, hogy az említett lány, minimum elsősegély tanfolyamot végzett, tehát TUDTA, hogy mit kell csinálni ilyen helyzetben. Ha te is olvasgatsz valami hasonló könyvet, annyiszor, hogy már betéve tudod, akkor legközelebb te is tudnál segíteni. (Sőt: azt sem árt tudni, hogy ha felhívjuk a mentőket, miket mondjunk, milyen adatokra van szükségük. Mivel, ha olyan valaki hívja őket, aki szintén pánikban van, akkor azzal sem mennek sokra.)

Tehát a megoldás: tudni kell, hogy mit tennél adott helyzetben, és ha nem gyakorlatban, eljátszva, akkor elméletben.

2018. júl. 30. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy szakképzett lett volna, kb. 20 éves volt.
2018. júl. 30. 20:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Az nem jelent semmit, hogy ki mennyinek látszik. Például engem nem akartak beengedni 24 évesen, a 16 éven felüli filmre, mert mindig jóval fiatalabbnak néztem ki a koromnál. Ha nem is volt szakképzett, szerintem vagy elvégezhetett egy elsősegély tanfolyamot, vagy pedig valakitől a családjában, aki szakképzett tudhatta, hogy mit kell ilyenkor tenni. Persze ezek mind csak találgatások. Ezt csak ő maga tudná elmondani.
2018. júl. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!