Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Próbaidőben felmondani?

Próbaidőben felmondani?

Figyelt kérdés
3 hete dolgozom ezen a helyen es az elejen nagyon jo vilt elveztem aztan az utolso heten, multheten kicsit sok lett egyes emberek miatt es a munka is zavaros. Ez a 3 het egyszerusitett munkaviszonyban telt el, es elmeletileg ma irom ala a szerzodest. A masik hely ahova mehetnek meg nem jelzett vissza ez a mai nap derul ki. Szoval ha en ma alairom a szerzodest es holnap ugy dontok hogy nem jovok be akkor felmondasit nrm krll alairni ugye? Es ilyenkor a 3 honapon belul ugye nem vaghatja hozzam a fonok hogy maradj itt meg x ideig ameddig talalok mast?! Elso helyem... lenne ha nem lenne szar 😔😔😔

2018. júl. 30. 08:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha aláírod ma a munkaszerződést, akkor már nem vagy próbaidős, vagyis ha holnap felmondasz akkor már lesz felmondási idő amit le kell töltened.
2018. júl. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
3 hete vagyok itt, a 3 honap meg kozel se telt le. Akkor nem is ma irnam ala a szerzodest? Nem ertem😓
2018. júl. 30. 09:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Amíg nem írod alá próbaidős vagy, ez idő alatt bármikor, indoklás nélkül felmondhatsz. Ha van aláírt szerződésed, akkor is felmondhatsz, de a munkaadód ragaszkodhat a felmondási idő ledolgozásához. Ha meg gizdáskodsz, felvehet helyetted valakit, akinek te fogod fizetni a bérét. Mondjuk ehhez nyomós indok kell. Érthető volt?
2018. júl. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor fordítok. a kérdező itt dolgozik 3 hete, 3 hónap a próbaidő ezt a szerződés is kiköti , de még nem írt alá semmit.
2018. júl. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha 3 hónap a próbaidő akkor szó nékü elmehetsz 3 hónap altt bármikor következmények nélkül
2018. júl. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kell fordítani senkinek. Próbaidő alatt bármikor felmondhat mindenféle indoklás nélkül, azonnali hatállyal.

Amint aláírja a munkaszerződést, mindegy, hogy 3 hete vagy 5 hete dolgozik ott. Onnantól kezdve már nem próbaidős. Onnantól kezdve van felmondási idő.

Teljesen mindegy, hogy hány napot/ hetet dolgozott próbaidő alatt a szerződés aláírásától kezdve főállású lesz, és nem próbaidős.

2018. júl. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hülyeséget beszélsz.. én is voltam aláírt szerződéssel próbaidős és már 1. nap aláírtam.
2018. júl. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De kell fordítani:


Kérdező jelenleg egyszerűsített foglalkoztatásban van alkalmazva. Ez nem munkaviszony!


"es elmeletileg ma irom ala a szerzodest."


Ebből számomra az derül ki, hogy utána munkaviszonyos szerződést kötnek vele. Ha rosszul gondolom, akkor remélem a kérdező kijavít.


Ha munkaviszonyos szerződést ajánlanak meg Neked és Te azt aláírod, akkor olyan esetben van felmondási időd, ha a szerződésed próbaidőt nem tartalmaz. Ha nem tartalmaz a szerződés a próbaidőt, akkor az nincs is.

Viszont ha a felek próbaidőben állapodnak meg, akkor azt a szerződésbe bele kell foglalni. Tévedés, hogy ez mindig 3 hónap, koránt sem. Annyi, amennyiben a felek megegyeznek, de maximum 6 hónap lehet bizonyos feltételek esetén.

A próbaidő tartama alatt bármelyik fél azonnali hatállyal megszüntetheti a jogviszonyt indoklás nélkül. Az azonnali hatály annyit jelent, hogy a felmondás közlését követően a továbbiakban nincs munkavégzési kötelezettséged és a munkáltató sem követelhet munkavégzést.


Felmondani mindig írásban kell! Próbaidő alatt is! Ha egyik nap aláírod a szerződést, de másnap úgy döntesz, többet nem jössz, akkor is!


Tehát a lényeg: Ha próbaidő van kikötve a szerződésben, akkor van próbaidő, ha nincs benne, akkor nincs. Ha nincs benne, akkor egy felmondás esetén az már nem azonnali hatályú lesz, tehát a felmondás átadását követően bizony elindul a felmondási idő!

2018. júl. 31. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!