Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mekkora annak az esélye, hogy...

Ggboy303 kérdése:

Mekkora annak az esélye, hogy 2 meleg legyen egy közèpiskolai osztályban?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy át fogok íratkozni egy másik város iskolájába. Mivel meleg vagyok így nagyon jól esne ha nem csak én lennék ott ilyen hanem még 1-2. Szerintetek erre van esély? És, hogy az az ember jól nézzen ki és belémszeressen? >.< (szerintem nem nézek ki rosszul, kicsit introvertált a személyiségem de ha van téma nagyon tudok beszélni)

2018. aug. 3. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Minden elképzelhető. :) Még az is, hogy épp ott találod meg életed szerelmét. Én kívánom neked, hogy összejöjjön, és légy nagyon boldog az új sulidban. :)

2018. aug. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Van rá esély. Statisztikák alapján (ami fene se tudja mennyire pontos, de látszatra nagyjából az) ma már sokkal több meleg ember van, mint 10-20-30 stb. évvel ezelőtt.
2018. aug. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet rá esély. Az én osztályomba pl. van egy meleg és egy biszex is. És sok sikert!!^^
2018. aug. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de akkor a másik osztályba meg egy se jut... nagyobb számoknál már jobban ki kell jönnie a statisztikának. De szerintem ne ábrándozz, mert ebben a korban nem mindenki van még tisztában önmagával, aki igen, az is mélyen lapít. Meg hogy még jól is nézzen ki... hát... azért legyen szerencséd!
2018. aug. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Eselyed van rá, ahogy arra is, hogy te leszel az egyetlen meleg az osztalyban. Es ahogy írtak, ha lesz is más, egyaltalan nem biztos, hogy nem titkolja, sőt az sem, hogy mar "tisztában van magaval".
2018. aug. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Az én tudomásom szerint minden 6. fiú/férfi homoszexuális, illetve biszexuális valamilyen mértékben. Ez %-ban 16-17% arányt jelent a férfi lakosságban. Ez alapján osztályonként átlagban 2 fiú lehet érintett. Szóval az 1. kérdésedre a válasz, igen van esély.

Az hogy beléd szeressen az illető, már jóval csekélyebb valószínűségű - legalábbis szerintem.

1. Honnan tudná rólad, hogy te is meleg vagy? Gondolom nem hordasz róla táblát a nyakadban...

2. Ha mégis megtudná, hogy meleg vagy, akkor vagy bejössz neki, vagy nem. 50-50%...

3. Szintén 50-50%, hogy neked bejönne-e az illető...

4. Ha tetszetek is egymásnak, ő nem biztos hogy már készen áll egy homoszex kapcsolatra.

5. Nagy valószínűséggel szégyenli még a melegségét, és nem készült fel a kitárulkozásra. Így nem fogod tudni róla, hogy meleg.

Senki sem szereti azt a pofára esést, hogy bepróbálkozik egy fiúnál, akiről aztán kiderül, hogy nem is meleg. Se neked, se neki nem hiányzik egy ilyen élmény. Arról nem is beszélve, hogy kiderülne a "titok" és a másság miatt ki lennétek téve a homofób szekálásnak. Szóval nehéz ügy... De ne add fel! Hajrá és sok sikert!

2018. aug. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 ftf1983 válasza:
100%
Az általánosból és a gimiből is van a volt osztálytársaim között meleg. Tehát nem csak én voltam meleg az osztályban.
2018. aug. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 edgehog válasza:
86%

Legyen a homoszexuálisok aránya a társadalomban 5%, az osztály létszáma pedig 30.

Fogalmazzuk meg a komplementer-eseményt: mennyi a valószínűsége annak, hogy legfeljebb 1 homoszexuális van az osztályban?

Binomiális eloszlással számolva ez choose(30, 0) * 0.95^30 + choose(30, 1) * 0.05 * 0.95^29 ~ 0.5535. (Ahol a choose(n, k) = n!/(k!*(n-k)!) egy "n" elemű halmaz "k" elemű részhalmazainak száma.)

Tehát annak a valószínűsége, hogy a komplementer-esemény nem következik be, vagyis hogy a kívánt esemény bekövetkezik, 1 - 0.5535 = 0.4465 = 44.65%.

2020. márc. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!