Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az a lelki terror?

Mi az a lelki terror?

Figyelt kérdés
Mit lehet már ennek nevezni? Mondanátok példákat?
2018. aug. 5. 08:52
 1/2 A kérdező kommentje:
Tehát mi számít már annak családon belul
2018. aug. 5. 08:55
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Amíg nem ismered, addig talán el sem tudod képzelni milyen az. Jobban fáj, mint a fizikai bántalmazás. Mélyebb, nehezen, vagy sosem gyógyuló károkat hagy maga után. Lelki terror az össze verbális (szóbeli) fenyegetés. Nem egyszeri, negatív kifejezés, hanem folyamatos, ez által állandóan megerősített pszichikai bántalmazás. Önértékelés rombolása.


Pl: Apa a lányának: "Ha terhesen jössz haza, kitaposom a beled!"


Vagy: "Sosem fog senki szeretni!" "Bár meg sem születtél volna..."

Mondjuk anya a lányának: "Te egy rohadt qrva vagy! Mit kelleted itt magad a fiúknak! Ha egyszer felcsinálnak, te leszel az oka!"


Én az első példa mondatot átéltem. Mély, maradandó, sosem múló sebet ejtett rajtam. És ma sem bírom, ha kiabálnak velem.


Aztán hasonló még, ha a pár egyik tagja, vagy akár a szülők a gyereküket becsérlik, hogy például semmire sem jók, buták, alkalmatlanok mindenre. Ha ennek hatására fokozódik az ügyetlenség, akkor mindenki igazolva látja az egészet. Az áldozat azt tapasztalja, hogy tényleg ügyetlen, a támadó, pedig megerősíti a "gratulálok! hát nem megmondtam"-mal. És ez egy ördögi kör.

Sokszor gúnyolódnak a másikon. Valószínűleg a máshol ért frusztrációt, dühöt vezetik le a védekezésre képtelen, megfélemlített áldozaton.

Olyan kisebbrendűségi érzést ültethetnek bele az emberbe, hogy egész életére kihat rá.

A fizikai erőszakkal szemben, láthatatlan, de mélyebb sebeket hagy hátra. Bár általában nem ritka, hogy a kettő együtt jár.

2018. aug. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!