Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jelenleg a párommal élek,...

Habrabagyra kérdése:

Jelenleg a párommal élek, akivel az ő házában élünk, de ez haszon élvezettel terhelt, így nem jelentkezhetek be lakónak. A szüleimnél szerepel minden címem, de ők 100 km-re laknak tőlem. Ti mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
A szüleimnél szerepel minden címem, de ők 100 km-re laknak tőlem. Eddig tanultam és diákmunkákat vállaltam el, de már el tudok menni főállásba is, de ez kész lehetetlen a lakcím hiány miatt. Sajnos máshoz pedig nem tudok átjelentkezni. Az is problémát jelent, hogy van 2 kiskorú öcsém, akiket támogat a helyi önkormányzat, de ha nekem ott marad a címem, akkor papíron anyukámék nem érdemlik meg a támogatást pedig nem így van. Velük se akarok így tenni.
2018. aug. 10. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2018. aug. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok
2018. aug. 10. 15:09
 3/6 TappancsMancs ***** válasza:

Mindenhova ahol jogszerűen laksz jogod van a lakcímbejelentéshez, sőt állampolgári kötelességed is.


1992. évi LXVI. törvény

a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról *


lakcím és az értesítési cím bejelentése és nyilvántartása *


26. § * (1) * A Magyarország területén élő, e törvény hatálya alá tartozó polgár [4. § (1) bekezdés] köteles beköltözés vagy kiköltözés után három munkanapon belül lakóhelyének, illetve tartózkodási helyének címét nyilvántartásba vétel céljából bejelenteni (a továbbiakban együtt: lakcímbejelentés).


[link]

2018. aug. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem könnyű
2018. aug. 10. 18:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért nem tudsz bejelentkezni?

Nem engedi a tulajdonos? Ideiglenesen is be lehet jelentkezni, bár ez neked a szüleid miatt nem lenne jó megoldás.

2018. aug. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A párod háza biztos a szülei nevén van, és a szüleinek van rajta haszonélvezetük. Nos, két eset lehet: 1.) A szülei nem akarnak téged, ezért nem engedik meg, hogy bejelentkezz az őáltaluk haszonélvezetileg foglalt házba (a párod pedig ezt eltűri tőlük). 2) A párod nem akar téged hosszabb távre, és azt hazudja, a szülei miatt nem jelentkezhetsz be.

Harmadik eshetőség nincs.

2019. okt. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!