Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kinek milyen vilag nézete...

Kinek milyen vilag nézete van? Mit gondoltok a jelen tarsadalomrol?

Figyelt kérdés
Jelen allatt összességiben ertem. Ugy mindenre kiterjedően. Kivancsi vagyok hogy van e valaki aki idot szan ra hogy leirja.

2018. aug. 19. 21:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Én csak 6 éve keresem az ideológiám, de ha megvan, ide írom le elöször. Egy vallás sem tudott meggyözni és egy ideológia sem.
2018. aug. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szellemileg autonóm, az írásokra és tanokra nem támaszkodó, tapasztalatalapú életvitelt folytató személynek tartom magamat, annak ellenére, hogy reformátusnak kereszteltek, amit tisztelek, de nem gyakorlom és zen gyakorló körbe járok meditálni. A zen szimpatikus, de nem használom sem vallásnak, sem dogmának, vagy követentő szabályrendszernek.

Nekem az "élni és élni hagyni" az alapelvem, meghúzom a határaimat, nem ártok, segítek elérni a szenvedéstelen állapotot, vagy megközelíteni azt azoknak, akik kérik ezt.

De fontos a szellemi autonómia, a kiszolgáltatottság- valamit függésmentesség.

Hogy a jelen társadalomról mi a véleményem?

Tisztelet a kivételnek, de nem sok jó.

Ahol azt gondolják, hogy megélni csak és kizárólag mások tudatos és szándékos megkárosításából lehet, az az eszmerendszer alapvetően beteg. Pedig a fogyasztói társadalom pont ez. Tervezett avulás=szándékos károkozás.

Ahol az egyik ember a másik fölé akar kerekedni, mert csak így érzi magát valakinek, az is szánalmas elvrendszert takar. Ahol helye van az arroganciának, lekezelésnek, ahol helye van a kasztosodásnak és a különbségek kiélezésének, ott nagyon nem stimmel valami.


Nekem van egy utópisztikus társadalom ideálom, működne, nem is lenne megvalósíthatatlan, csak közös akarat kellene hozzá.

2018. aug. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!