Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megéri tűzoltónak menni?

Megéri tűzoltónak menni?

Figyelt kérdés
Engem érdekelne a szakma. De nagyon sok rosszat hallottam a szakmáról. Ennek a nagy része hidegen hagyott. De ami visszatart, hogy nagyon keveset keresnek. Ez igaz? Ez az egyetlen dolog ami visszatart, hogy 110k-160k között keresnek. Legalábbis ezt hallottam. Megéri így is tűzoltónak lenni?

2018. aug. 21. 10:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Közszférában dolgoznak, tehát az abszolút lehető legkevesebbet fizetnek nekik is. Mellé iszonyú stresszes, és veszélyes is.

Nagyon szép szakma, és érdekes, én is szívesen elmentem volna tűzoltónak, csak az asztma kapásból alkalmatlanná tesz; viszont nagyon nincs megbecsülve. Sajnos a presztízs, amivel jár (polgárok tisztelete), az kevés ahhoz, hogy jóllakjon az ember.

2018. aug. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 madboy0602 válasza:
Ez inkább hivatás, mert nem fizet sokat,stresszes és sok dedikációt igényel, viszont nap mint nap akár emberek életét, és az életüket jelentő értékeiket mentenéd meg. De sajnos ott van az is ha nem tudsz segiteni sajnos valakin, valamint tényleg akár mindennapos lesz az életveszély netán halál látványa, hasonlók, úgyhogy akkor éri meg ha tényleg úgymond szuperhős akarsz lenni, és dedikálnád az életedet mások segítésére, mégha magadat nehezebben tartod is el. (gyermetegnek tűnhet de egyike azoknak a szakmáknak amikre a kicsik a legjobban felnéznek)
2018. aug. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!