Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti mit használtok menstruációkor?

Ti mit használtok menstruációkor?

Figyelt kérdés

Nekem anyukám mindig is a vatta+betét együtt mondta meg a nagyi is de engem nagyon idegesít a vatta mert beragad, undorító.

17 L



2018. aug. 23. 13:19
 1/5 anonim válasza:
Always vagy Libresse éjszakai betétet, napközben is.
2018. aug. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Alwayst is használok de anyukám azt mindja rakjak be vattat is
2018. aug. 23. 13:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tampon. Nem értem a vattát a betétbe, ha indokolt inkább gyakrabban cseréld a betétet.
2018. aug. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Tizenhét évesen nem biztos, hogy ajánlanám a tampon használatát, mivel még nem biztos, hogy túlestünk az első valódi nemi aktuson.

A betétek között léteznek különböző vastagságúak és szívóképességűek. Azt, hogy melyiket válaszd, az dönti el, hogy milyen erősségű, milyen hosszúságú (mármint napokban meghatározva) a menzeszed. Első időszakban, amikor intenzívebb a vérzés, a legnagyobb szívóképességű betétet használd, azt is gyakrabban cserélve, majd a vérzés csökkenésével használj kevésbé vastag betétet. A vatta mára már elavult, és valóban undorító.

2018. aug. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Csak betétet Libresse éjjelit napközben is. Nem azért mert olyan sok jön, hanem mert hosszú, és széles, így sokkal felszabadultabban tudom csinálni a dolgaimat, nem kell azon aggódni, h félre folyik, átázik, megtelik. Pl ha el is mozdul picit, akkor is még a betétbe folyik, max nem pont középre. Én nem használnék vattát, mert nem látom értelmét, mellesleg elég gusztustalan lehet egy vértől szétázott vatta darab, gondolom málik is rendesen, és minden tele van a vattából származó kisebb nagyobb szálakkal. Én úgy hallottam, h régen éjszakára használták, h ha a betét nem illeszkedik elég szorosan, és a hüvely meg a betét között van egy kis hézag, akkor ott le tud folyni a betétről a vér, viszont a vatta a laza szerkezete miatt a betéten is, és a hüvelyen is rajta volt, így nagyjából jó jelyre vezette a cuccost. Viszont ennél vannak sokkal jobb megoldások is: vegyél fel a bugyidra egy másikat, ami elég szoros ahhoz, h a hüvelynél tartsa a betétet. Másik bugyi helyett oda lehet még szorítani egy passzos, feszes harisnyával vagy leggingsel. De hallottam olyat is, aki bodyt vett fel ilyenkor, az is a helyén tartja a betétet. Szóval szerintem hagyd a csudába a vattát mert az már csak egy régi idő mementója. Valószínű anyudék idejében még nem voltak ilyen jó betétek akkora választékkal, mint manapság. Szerintem inkább kezdd el próbálgatni őket, találd meg a számodra legmegfelelőbbet és azt használd. Nekem a Libresse vált be legjobban, a speciális kialakítása miatt nagyon jól illeszkedik, puha a teteje, jól, gyorsan felszívja a vért, és nem marad nyirkos a teteje. Persze nem vagyunk egyformák, mindenkinek más és más a legideálisabb, nekem anno kb mindenki az Alwayst javasolta, használtam is egy darabig, de nem igazán jött be, mert műanyag a teteje, és dörzsölte, irritálta a szeméremajkaimat. Viszont, aki kevésbé érzékeny ilyenkor, annak elhiszem, h szereti használni, mert nagyon jó kis betét az tény és való, de nekem sajna nem való. Már 18 éve, h menstruálok, ez idő alatt végig próbáltam kb az összes létező betétet, de a Libresse-nél nem találtam jobbat.

Neked is ezt tanácsolom vegyél néhány különböző fajtát, és kezd el őket próbálgatni. Előbb utóbb megtalálod a neked legmegfelelőbbet. Akkor majd teljesen másképp éled át a mensidet, ha olyan betéted van, ami kényelmes, megbízható, mint egy olyan betéttel ami kényelmetlen, kiszámíthatatlan, rossz szájízzel lehet csak használni. Szerintem az a legfontosabb, h ne egy rossz, koszos dologként éljük meg a mensit, hanem úgy, mint bármelyik másik napot. Ehhez meg kell ismerni a testünket, keresni kell valamit, amivel nem okoz gondot a vérzés, és ki kell tapasztalni az apró kis praktikákat. Nyilván ez nem megy egyik napról a másikra, és energiát is kell bele fektetni, de azt gondolom, h még sok-sok éven keresztül fennáll a menstruáció folyamata, nagyon nem mindegy, h rettegve várod a következőt és szenvedsz közben, vagy pedig meg sem kottyan egy kis vérzés. Bennem már semmi rossz érzést nem kelt a dolog, sőt sokszor még örülök is ha megjön, mert így tudom, h minden a legnagyobb rendben a szervezetemben, és a hormonaimmal. :) És az úszáson kívül bármit megcsinálhatok mensi alatt is amihez kedvem van.

Na, de mindegy is, nem ragozom tovább, szerintem a lényeget leírtam, de ha van valami kérdésed, akkor szívesen válaszolok, ha tudok. Szeretek a menstruációról beszélni, mert még mindig nagyon sokak szemében tabu, és szerintem nem kellene, h az legyen mert ez végig kíséri a nők életének nagy részét és már csak ezért sem kéne úgy tenni, mintha ez valami rejtegetni való titok lenne, és még csak beszélni sem illendő róla. Sőt, pont h minél többet kellene róla beszélni ezzel is segítve egymást... Na de majd talán egyszer ez is eljön.. :)

31/n

2018. aug. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!