Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az Oroszok genetikájában...

Az Oroszok genetikájában lehet találni skandináv, viking elemet?

Figyelt kérdés
2018. aug. 24. 20:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, mert mind a skandinávok, mind az oroszok igen kevertek.


Ezzel együtt úgy néz ki, hogy igen:


"There is a “Rurikhid Dynasty DNA Project” on Family Tree DNA that evinces results that would seem to support the Normanist theory."


Most Russians are mostly Slavic descent, some European Jewish DNA in those with Jewish family members. Some Russians have “other” Eastern DNA; like from Austria etc. But a fair amount do indeed have Scandinavian DNA.


[link]

2018. aug. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Az első keleti szláv államot is a varégok (keletre vándorolt vikingek) alapították. Ugye ők a különböző hajózható sztyeppei folyók mentén éltek főleg, külön kolóniákban.

Egyébként az orosz amolyan 'mindenegyben' típus, ugyanis rengeteg finnugor, keleti és más népeket 'magukba olvasztottak'.


Szóval kérdésedre válaszolva igen, van közük a skandinávokhoz.

2018. aug. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jo tudni de gondolom főleg a Szenpéterváriakban meg a Moszkvaiakban lehet ezeket felfedezni nem? :)
2018. aug. 24. 21:03
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül, pl a források alapján Novgorod, Szmolenszk meg Kijev voltak a viking letelepedés gócpontjai. Pétervár egy kései alapítású város, ahova mindenhonnan oda özönlöttek.
2018. aug. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Moszkva is később emelkedett naggyá, a tatár elnyomás alatt.

Kijev volt a központja a viking/varég államszervezetnek, szóval elsősorban ott keresendők ezek a népek. De tudjuk, Kelet-Európa történelme mindig is zűrzavaros volt, szóval valószínűleg az orosz és ukrán népesség jelentős részének lehetne találni skandináv őst.

2018. aug. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Énis orosz vagyok de eddig nem voltam annyira tisztába ezzel de mostmár legalább tudom hogy félig a skandinávokhoz is tartoznak az oroszok
2018. aug. 24. 23:51
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat
2018. aug. 25. 19:34
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért az elég egyértelmú, hogy az oroszok alapvetően szlávok és elszlávosított finnugorok (és zsidók, kazárok, tatárok stb-stb), a skandináv vonal csak egy apróság ezekhez képest. Inkább az államszervezésben és katonáskodásban volt kiemelkedő szerepük, nem az etnikai sokaságukban.
2018. aug. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Persze tudom szlávok csakk kíváncsi voltam hogy vann e kisebb kapcsolatt a skandinávokkal.
2018. aug. 25. 19:55
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez elég egyértelmű, csak egyes nacionalista orosz körök megpróbálták-megpróbálják ideológiai okokból ezt elhallgatni.
2018. aug. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!