Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Találtunk egy fényképezőgépet....

Találtunk egy fényképezőgépet. Szeretnénk a tulajdonosához visszajuttatni, ezért belenéztünk. Feltölthetek képet facebookra a gazdájáról, hogy hátha meglesz a jogos tulaj?

Figyelt kérdés
A dolgot nehezíti, hogy egy ukrán családé és a képek szerint ilyen európai körutazáson vannak. Velence, Horvátország, majd most a Balaton.

2018. aug. 24. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát, azt nehezen tudom elképzelni, hogy miután visszajuttatod neki a gépet, beperel a személyiségi jogai megsértése miatt (hacsak nem meztelen fotókat teszel fel róla)... :)
2018. aug. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 belapus ***** válasza:

Biztos, hogy ő a tulajdonos ?

Biztos, hogy szeretné, ha nyilvánosságra kerülne róla bármi is ?(Bár manapság ritka az olyan, aki nincs fönt valamelyik közösségi oldalon.)

Elképzelhető, hogy egy fényképezőgép eltűnését bejelentették a rendőrségen.Talán érdemesebb volna hivatalos útra terelni.

Az is igaz, hogy sok olyan történetet lehet olvasni, amikor ilyen módon került vissza valami a jogos tulajdonosához.

2018. aug. 25. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
elvben nem tolthetnél fel képet senkiről az engedélye nélkül, főleg mások által készített képeket. de egy ilyen esetben, főleg ha valami semleges képet választasz róluk, akkor nem valószínű, h reklamáltak majd érte. egy próbát megérhet. ha van a képeken pl. szálloda is, az segíthet megtalálni őket. ha nekem is elküldöd majd a FB linket, én is szívesen megosztom, hogy jobban terjedjen
2018. aug. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nos, amit nem szeretnénk az az, hogy leadjuk valahol olyan címszóval, hogy hátha majd valaki jelentkezik érte. Aztán valaki hazaviszi magának, egy elég drága fényképezőgépről van szó. (egy havi magyar minimálbér)

Viszont azt sem szeretnénk, hogy ebből nekünk legyen bármi bajunk, hogy nem helyesen jártunk el az ügyben. Sajnos nincs se cím, se telefonszám, nem látszik egyik képen sem hotel. Ami használható információ lehet az az autójuk rendszáma egyedül. Nem tudom az segít e valamit Ukrajna révén.

2018. aug. 25. 09:30
 5/10 A kérdező kommentje:
Első körben azt javasolták nekünk, hogy adjuk be a sarki boltba. Mondanom sem kell, hogy miért nem adtuk be. Az életben nem jutna vissza a tulajhoz.
2018. aug. 25. 10:02
 6/10 belapus ***** válasza:
45%

Úgy rémlik, a talált tárgyak leadásakor jelezheted, hogy igényt tartasz rá, amennyiben nem kerül elő a tulajdonos.

Talán 30 napig várnak.

A sarki boltnál még a közösségi oldal is jobb, szerintem.

2018. aug. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A sztori jól végződött, ma kimentünk ugyan abban az időpontban ugyan oda, ahol találtuk. És a parkolóban megláttuk a képeken szereplő autót. Bevártuk mellette a tulajt, aki végtelenül hálás volt.
2018. aug. 25. 20:35
 8/10 belapus ***** válasza:
Szuper!
2018. aug. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Emberségből jeles vagy
2018. aug. 27. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
ez így tök jó sztori! örülök, hogy megoldódott és tök jó, hogy nem adtátok be a sarki boltba se meg sehova!
2018. aug. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!