Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Köteles vagyok elolvasni a...

Köteles vagyok elolvasni a sima postai úton érkezett leveleimet?

Figyelt kérdés

Az intrum cseszeget.Email-be meg sima postai levelekkel.

Nem tartozok! megírtam nekik, hogy emailomon letiltom a címüket és csak tértivevényes levelet bontok ki tőlük.

Ez így jó nem? mármint ha jön sima levél azt akár ki is dobhatom ugye?

Senki nemmondhatja, hogy pedig küldtem levelet a címedre.mert én meg mondhatom, hogy nem olvastam el mert nem és kész ugyhogy nem értesültem.Hogyan működik ez? Köszi a válaszokat



2018. aug. 26. 18:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles, de lehet, hogy érdemes elolvasnod.

Viszont egy "sima" postai levélnél senki, sehogy nem tudja bizonyítani, hogy átvetted. Ajánlottnál és tértivevényesnél már van nyoma annak, hogy átvetted - igaz, az nem igazolja azt, hogy el is olvasod, de az már egy másik téma.

2018. aug. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A normál levél (amit kapsz), az nem bizonyíték - akár olvasod, akár nem. Ha viszont válaszolsz nekik, az egy bizonyíték, amit felhasználhatnak ellened.
2018. aug. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Sima levéllel nem kell foglalkoznod, ez inkább csak "pszichikai hadviselés"

2. Ha tényleg nincs tartozásod akkor fel is jelentheted őket.

3. azért kapsz rendszeresen adósságbehajtó levelet, hogy ne évüljön el a nem létező tartozásod :D

2018. aug. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"azért kapsz rendszeresen adósságbehajtó levelet, hogy ne évüljön el a nem létező tartozásod"

Sima levél erre nem alkalmas. Azért csinálják, hogy piszkáljanak téged, és ezt egy idő után ne bírd.

2018. aug. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
De alkalmas!! Régen ajánlottan kellett feladni, ma már elég azt bizonyítani hogy a levél el lett küldve és ehhez elég a cég feladókönyve is, tehát elég simán feladni ahhoz hogy ne évüljön el...
2018. aug. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Látom, hogy nálam sokkal hozzáértőbb emberek foglalkoznak ezzel a témával. Leírom az egész sztorit és talán kicsit meg tudtok nyugtatni. :) 2010-ben volt egy szerződéskötésem egy internetszolgáltatóval.2év hűségge.Nem jött az internet a garantált minimum sebességgel sem.Kértem őket, hogy szüntessük meg a szerződést, természetesen ködbér nélkül mivel a cég szegett szerződést.leveleket küldtem nekik személyesen is bementem nem egyszer.A szerelő kollégájuk el is ismerte hogy a net nem megfelelő gyorsaságu de nem tudja mi a hiba.Választ soha nem kaptam arra a kérésemre hogy megszüntethetem e a szolgáltatásukat.Ezek után nekem már nem küldtek levelet se csekket.Csak most 2018-ban keresett meg az intrum.akik már alapbol valamelyik másik behajtó cégtól vették meg az ügyemet.200 ezer ft-ról van szó.Be tudnám fizetni.De nagyon nem akarom.Nem jogos a követelésük.Plussz ugye ez már elévült.ergó jogilag tartozok de már nem érvényesíthető a tartozás. erre megfenyegedtek egy sima levélben ha nem fizetek 5 napon belül akkor kiküldenek valakit.kiküldtek.

Erről írnátok pár gondolatot?féljek?ne féljek?

Köszi a válaszokat :)

2018. aug. 28. 06:48
 7/11 A kérdező kommentje:
francba.elgépeltem az utolsó mondtaot.megfenyegettek h küldenek valakit de nem ért ide a kolléga.nem jött ki senki
2018. aug. 28. 06:50
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Na, azért ez egy kicsit más, mint amit írtál!

Itt neked kellene bizonyítani, hogy nem volt megfelelő a szolgáltatás, azért akartad lemondani.

1: MEGNÉZTED a szerződésed? Ott van egy minimum sebesség, ami nagyon kicsike. Azt sem érte el?

Mert csak akkor reklamálhatsz.

2: DOKUMENTÁLTAN beadtad ezt nekik? Vagy csak úgy, ahogy most ők, ami aztán elpukkant a levegőben?

2018. aug. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8 évvel ezelőtti internetsebességet nehéz lesz bizonyítani, sajnos ezt benyelted mert nincs mivel dokumentálni. Ezt még a szerződéskor kellett volna megoldani, most már rajtad marad a tartozás. Nem évül el, pont azért mert felszólításokat kapsz. Hogy ezzel mi lesz nem tudom, azt hogy nekik milyen jogi lehetőségeik vannak nem tudom.
2018. aug. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Szia,


A kérdésedre röviden nem a válasz. A te érdekedben küldik a leveleket, hogy tisztában legyél a tartozásoddal és persze ez a faktoring :D Ez egy követeléskezelő cég ide már úgy jutott a követelés, hogy az eredeti cég már nem bírta behajtani és eladta. A tartozás jogosságát az a Telenornál lett volna esélyed vitatni Intrummal már nem tudod. Bíróságon van már csak esélyed megvédeni magadat de nem javaslom mivel ezekben a szerződésekben általában egy nagyon alacsony minimum van meghatározva amit szinte biztos hogy szolgáltattak annyira alcsony 10kbs. A szerződésben lévő késedelmi kamatokkal számolnak tovább így magad alatt vágod a fát mert teljesen jogosan duzzad a tartozásod. Biztos le fogsz pontozni de rendkívül ostoba ember vagy, hogy azt hitted, hogy mivel nem tetszik a szolgáltatás egyszerűen nem fizeted és nem is mondod fel mert akkor kötbért kell fizetni. Legközelebb fordulj ügyvédhez - valószínüleg az első ügyvédi felszólításra megoldották volna :D

2019. jún. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!