Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek a munkaügy adhat...

Szerintetek a munkaügy adhat időpontot?

Figyelt kérdés

Gimi után kihagytam 1 évet közben dolgoztam és akkor a munkáltató keresztül volt intézve a tb, de mivel felmondtam mert már tpvább szeretnék tanulni, voltam munkaügyön ugye ott intézték a felmondásomat és mivel nem dolgoztam ott bizonyos időnél tovább (kb 6hónapot voltal a munkahelyen) ezért elvileg csak 20-30nap tbt biztositott volna igy a munkahelyezert megigenyeltem az onkormanyzatnal magamnak ilyen munkanelkulit mig nem sulizok. Na most a munkaugyes csaj azt mondta 23.an menjek be lemondani a tbt amit megigenyeltem ezt elfelejtettem, nem mentem be, a kérdésem az lenne végülis, hogy baj e ha 31.en megyek be lemondani? Bár nem is értem miért oda kell mennnem mikor a tbt az önkormányzatunknál kell intézni

Szerintetek lehet ebből problémám? Remélem érthetően fogalmaztam, köszönök szépen minden kedves segítő és hasznos választ!



2018. aug. 26. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem mondod le időben, akkor ki fogják fizettetni veled azt az egy hónapot. Önkormányzatok nem foglalkoznak társadalombiztosítással csak az adott település és polgárainak helyi ügyeivel, esetleg "postás" szerepkört csinálnak, tehát továbbítják az általad benyújtott dokumentumokat és kérelmeket az illetékes szerveknek, ez esetben OEP. A munkaügyis csajtól tuti kaptál egy papírt, azon rajta van a neve és a munkahelyi telefonszáma, hívd fel, hogy mikorra menjél, ha normális, akkor ad egy privát időpontot, amúgy ha simán a munkaügyi számát hívod időpontért, akkor leráznak, mert ilyen ott nincs.
2018. aug. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kifizettetik? Jezusom ez eleg rosszul hangzik.

De ha 8napot kesek vagyis penteken be tudnek menni az ugy nemjo szerinted?

2018. aug. 26. 19:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos határidőt néznek, ilyen a rendszer. A kérdés, hogy az ügyintéző miért 23.-ára kéretett be? Ha csak egy random dátum, akkor nem gond, ha határidőt számolt, akkor gond lehet. Amúgy egy 5000-10000 közötti összegre kell számítani (de inkább az ötöshöz van közelebb) ha fizetni kell. Igaz, kellemetlen, de ekkora összeg még senkit nem vágott földhöz.
2018. aug. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mivel mondtam neki szeptemberben iskolat kezdek, mondtam hogy az augusztus vége jó ő meg csak mondta, akkor majd 23an menjek es lemondjuk bar en addig nem akartam volna lemondani amig nem lesz a tanuloi jogviszonyommal uj, mivel megyek nyaralni, barmi tortenik nem akartam tizezreket kiadni orvoai ellatasert
2018. aug. 26. 22:26
 5/5 A kérdező kommentje:

Orvosi*

Holnap felhívom, elmondom hogy nem tartozkodom otthon es jo lenne e 31.e neki, koszonom a segitseged 😊

2018. aug. 26. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!