Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Anyósom lebénult. Idősek...

Anyósom lebénult. Idősek otthonàra nincs pénze, mit tehetünk?

Figyelt kérdés
Apósom 8 éve agyvérzést kapott.Anyósom bevétele csak az ápolási díj volt mindvégig(30e ft). 2 éve anyósomat is leszázalékolták,mert gerincproblémája miatt lebetegedett és járókerettel tudott közlekedni. Megjött a határozat,hogy pénzt azt nem kaphat,mert az elmúlt 5 évben csak ápolásin volt,ami nem bizt.jogviszony. jelen helyzet:2 hete a bal oldalára lebénult,a jobb lába is kezd.Én fürdetem,pelenkázom.Mi külön élünk,van egy 2,5 éves kisfiunk,aki bölcsibe megy,sajnos én se tehetem meg,hogy itthon maradok.Anyagi helyzet:mi jelenleg alig jövünk ki a pénzből,még én is gyesen vagyok.Férjem 3 műszakba jár.Anyósom most az ápolásit,és a fogyatékossági támogatást kapja(össz:56000 ft). Otthont néztünk,havi 110e ft. De akkor neki csak a fogy.tám.marad: 26600 ft. Tehát: nekünk kéne pótolni kb.100e ft-ot(ugye a gyógyszereket is nekünk kell). Apósom is menne,neki megvan hozzá a jövedelme,éppen annyi,talán 10e ft ha marad. Meg ott van nekik a lakáshitel.36e ft havonta. Tehát nekünk kb.136e ft havonta,ha sikerül otthont intézni. Esetleg vmi ötlet,hogy mit csináljunk?
2018. aug. 28. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk hasonló állapotban lévő ismerősünk kórházban van, krónikus osztályon. Ott egyáltalán nem kell fizetni.

Amúgy meg ha mindketten otthonba akarnak menni, ott marad a lakásuk üresen. Miért nem adjátok ki? Annak a bevételéből aztán fizethetitek a lakáshitelt meg a különbözetet, ami hiányzik az idősotthon díjához.

2018. aug. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De a kórház is csak ideiglenes megoldás,nem?? Gondolom egy-két hónap maximum.. Megkérdeztem a környéken egyébként azt is,de itt 40e ft.A házuk eladó,hirdetjük is,már vagy 2 hónapja. Közös udvar volt,most el van kerítve,de ezért nem tetszik senkinek,pedig olcsó. Az eredeti terv szerint ki akarták fizetni belőle a hitelt,és venni olyat,amiben legalább gáz van,mert fával fűteni sem tudnak màr..de aztán ugye történt ez a dolog és már az a terv,hogy hitelt kifizetik,a többi pedig az otthonra kell anyósomnak. Az albérlet még nem jutott eszembe,köszönöm. Átbeszéljük ezt is! :)
2018. aug. 28. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!