Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a "végtelen"...

LeonScottKennedy kérdése:

Mi a véleményetek a "végtelen"-ről?

Figyelt kérdés

Régebb feltettem egy kérdést, talán néhány úriember még emlékszik is rá innen, hogy ha végtelen párhuzamos dimenzió létezik, akkor létezik a World of Warcraft világa is? Erre azt a választ kaptam, hogy valószínűleg nem, mert a végtelen magában nem jelenti azt, hogy egy adott dolognak mindenképpen szerepelnie kell benne. Ezen én elég sokat gondolkodtam (mármint nem azóta folyamatosan nyilván, volt más dolgom is, pl. wowozni végkimerültségig, csak most volt kedvem írni).

Szerintem nagyon sokan másképp értelmezik a végtelent. Én magam nem hiszek a végtelenben, mindig azt szoktam mondani, hogy minden véges (a végtelen tizedes törteket most hagyjuk, a fizikai valóságra gondolok), de mi is az a végtelen? Mennyire végtelen az a végtelen? A végtelen nem azért végtelen, mert minden elképzelhető és nem elképzelhető kombináció létezik? Hiszen a végtelen a véges ellentéte, azaz hogy a kombinációknak sosincs vége, előbb-utóbb minden, még a WoW, a Star Wars, a tököm tudja mi is sorra kerül, nem?

Egy sorozatban egy zseni karakter egyszer mesélt a píről, elmondta, hogy a píben, mivel végtelen számú tizedesjegy van, a világon minden elképzelhető kombináció előfordul benne, a számok pl. valahol leírják mindegyikünk élettörténetét, a jól meghozott és rosszul meghozott döntéseinket, stb..., tehát abszolút minden ott van, mivel hogy végtelen, nem véges, tehát minden kombináció előfordul benne, csak talán olyan távol a tizedesvesszőtől, hogy az emberiségnek 1000000000000 év kéne, hogy eljusson egyetlen értelmes üzenetig, mert pont úgy jöttek a számok.

Én nem hiszek a végtelenben, szerintem ezzel csak az ismeretlent nevezzük el, de ha létezik, akkor legyen már végtelen az a végtelen, nem? Azaz ne állítsunk elé határt, mint a véges elé, hogy ez meg az nincs benne, mert elvileg mindennek benne kéne lennie.

Ti mit gondoltok a végtelenről?


2018. aug. 29. 22:51
 1/10 anonim válasza:
0%

Agyilag nem bírom felfogni.

Ez olyan, hogy mi volt az ősrobbanás előtt?

2018. aug. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Nincs végtelen variáció, nincsenek párhuzamos világok.

Egy sincs.

Aki bebizonyítja az ellenkezőjét, azt lábon csókolom és átruházom rá a vagyonom.

2018. aug. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
egy párhuzamos sincs
2018. aug. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
de ha lenne, akkor sem történne meg minden, amit az emberi agyból kipattan
2018. aug. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

végtelen=aminek nincs vege, és végtelen vilagban elunk, ezt sokminden bizonyitja foleg ha jo vagy fizikabol, és rájosz h 500éve a legkisseb ismert valami talan a sejt volt az egysejtuekkel, aztan jottek az atomok.. és most meszebb vagyunk és nincs megalas, és masik iranyba ua a szitu (egy nagyobb és nagyobb), szamok is vegtelen sokan vannak, vegtelen az ember létszama, majdnem minden az (akk lenne minden ha nem nezzuk az egyedeket/egyéneket, mert csak 1 pista bá van)

ha elinulsz valamerre nem lesznek hatarok neha jon egy tenger amit ki kell talalni h h szeld át, és végtelen utad lesz, --- (ha nem tudod atszelni akk elerted a véges végetelent, véges mert 1 foldreszen ragadtal, végtelen mert az változik, és korlátlanszol bejárhato)---- , néha viszaersz ahonan jottel, de az utad végtelen lesz


a lét is végtelen, mik ultetsz egy fát azert ulteted h egyel rola vagy valami, és nem azert h hnap meghalsz, és mindent amit teszunk valamiert teszuk, egyszer majd eljon az mikor nem lesz oregedes cask ido kérdése max 10év szerintem ha igy haladunk, és akk sok fát ultethetunk


és am egy vilagot ismerunk, egy anyagi vilagot, a 3. dimenzioban, de kitudja h vannak-e masok, regen nem tudtuk amerikat se, de manapsag tudjuk, nem tutduk elkepzelni(eltudtuk de akk ugy mondom h nem voltunk biztosak benne h van-e, és h h nez ki), de ma mar latjuk, a masvilagot(kat) se tudjuk elkepzelni, és ha van(nak) egyszer eljon az ideje

2018. aug. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5:


"végtelen vilagban elunk, ezt sokminden bizonyitja"


Nem bizonyítja semmi.


"500éve a legkisseb ismert valami talan a sejt volt az egysejtuekkel, aztan jottek az atomok.. és most meszebb vagyunk és nincs megalas, és masik iranyba ua a szitu"


Ez nem bizonyítja, hogy nincs legkisebb vagy nincs legnagyobb. Főleg, hogy kifelé nézve tudjuk, hogy van az univerzumunknak határa. Egyszerűen a legkisebbet még nem tudjuk elképzelni mert még nem láttuk. A "legnagyobb" határát pedig látod, ha éjjel felnézel az égre.


"vegtelen az ember létszama, majdnem minden az"


Nem, az ember létszáma kifejezetten nem végtelen. Majdnem minden sem az.


"ha elinulsz valamerre nem lesznek hatarok"


Te meg miről beszélsz? Neked az végtelennek számít, ha körbe-körbe sétálom a Földet? Az igen öcsém.


"néha viszaersz ahonan jottel, de az utad végtelen lesz"


Ez valami szerencsesütis idézet? Mert pont annyi értelme van.


"egyszer majd eljon az mikor nem lesz oregedes cask ido kérdése max 10év szerintem ha igy haladunk, és akk sok fát ultethetunk


"

Te egyébként részeg vagy?

2018. aug. 30. 02:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Vegyük mondjuk pi számot, az konkrétan végtelen, tetszőleges ideig írhatók a számjegyei, és mivel nem ismétlődik, tehát nem fog egyszer csak újra kezdődni az elejétől, ezért valóban minden lehetséges információ elő fog benne fordulni előbb-utóbb. Az egy más kérdés, hogy a valóságban nem lehet leírni a pi számot helyiértékes formában, mert nem tudunk végtelen számot leírni. Ilyen értelemben a "végtelen" nem is egy szám, inkább egy fogalom.

Tegyük fel (csak elméletben), hogy egy vonalhoz kell közelítenünk olyan lépésekkel, hogy mindig megfelezzük a hátralévő utat. Belátható, hogy soha nem fogunk odaérni, a vonal előtt tetszőleges (végtelen) lépést tehetünk meg, miközben folyamatosan haladunk felé. Fizikailag persze lesz egy határ, amikor már olyan közel leszünk, hogy a távolság fogalma értelmét veszti, de matematikailag bármeddig közelíthetünk hozzá.

Amennyire tudjuk, az Univerzum véges méretű, tömegű, energiájú, viszont határtalan, vagyis a mi 3D világunkban nincs határa (ld. Földön körbe sétálás esete). A további dimenziók létét egyelőre kutatják, korlátozott információink vannak, a párhuzamos világokról pedig csak feltevések vannak, nincs rájuk bizonyíték.

2018. aug. 30. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

* "Vegyük mondjuk pi számot, az konkrétan végtelen"

Mármint a számjegyek száma, nem maga a pi szám.

2018. aug. 30. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valamiből végtelen sok van, nem feltétlenül van belőle végtelen sokféle, lehet akár mind egyforma.
2018. aug. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
...kar hogy azt irod, hogy a vegtelen tizedes torteket most hagyjuk, hiszen pont azokban van a valasz kulcsa a kerdesedre. Hiszen vannak szakaszosan ismetlodo es vannak nem ismetlodo tizedes szamok.
2018. aug. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!