Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudom hova tovább? 17/L

Nem tudom hova tovább? 17/L

Figyelt kérdés
Most megyek 12.osztalyba kozepsuliban, és meg mindig nem tudom, hogy ha remélhetőleg elvégzem, akkor hova tovább, nagyon panikolok, tudom hogy tovább szeretnek tanulni, de a problémám az, hogy tudni szeretnem pontosan hogy hol szeretnek elhelyezkedni, milyen állást szeretnek magamnak, de fogalmam sincs, és így nem tudok célokat se kitűzni, nem tudom hova lenne érdemes tovább mennem és sürgős lenne eldöntenem, azt tudom, hogy jo a rajz keszsegem elvileg, kreatív vagyok, de az ilyen grafikus munkák nem érdekelnek az unalmasan hangzik, nem tudnék egesz nap gornyedni a lap felett, vannak olyan helyek, ahol több korosztály találkozik és kérdezni lehet egymást a foglalkozasarol? Vagy hasonló? Vagy van valami jo ötletének mikepp derithetnem ki, hogy igazán mi is akarok lenni majd, mivel szeretnek foglalkozni? Minden vágyam hogy megtalaljam, hogy legyen egy olyan dolog amiről biztosan tudom érzem magamban hogy ez, ez az, amit szeretnek végezni, és boldog lennek minden nap ha ez lenne a munkám!
2018. aug. 29. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

"Minden vágyam hogy megtalaljam, hogy legyen egy olyan dolog amiről biztosan tudom érzem magamban hogy ez, ez az, amit szeretnek végezni, és boldog lennek minden nap ha ez lenne a munkám!"


Ezt az emberek 99,999%-a nem találja meg. Ne haragudj, de muszáj elengedjed az ilyen álmokat, mert csak rosszabb lesz, ha hirtelen pofán csap a valóság.


Olyan munkát keress, amit tudsz csinálni, viszonylag kényelmes és jól fizet. Azt, hogy szereted-e, el kell felejteni. Az unalmas munka pedig tökéletes. Ha nem hiszed, akkor egyszer menj el dolgozni gyárba, szalag mellé, vagy a McDonald'sba, aztán 1 hónap múlva végtelenül boldogan rohannál az íróasztal fölé rajzolgatni 8 órán keresztül. Hidd el, így jártam én is. Van egy mondás: inkább az unalom öljön meg, mint a munka.


Drukkolok neked, hogy olyat találj, amit esetleg szeretni is fogsz, de ebben ne nagyon reménykedj és ne ez alapján keresd a munkahelyeket.


Minden jót és kitartást!

2018. aug. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszod! Észben tartom:D
2018. aug. 29. 23:54
 3/7 csatrad ***** válasza:
a legegyszerubb ha megnezed mien munkakat ajanlanak arrafele amerre laksz, az segiteni fog.
2018. aug. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha lenne rá mód, akár diákmunkában én a helyedben több dolgot kipróbálnék. Úgy értem több területet: pl. termelési vonalt, kereskedelmet, adminisztrációt, hostess munkát... stb. Olyanokat, amiben más-más dolognak kell erősnek lennie. Így kiderülne, hogy mi az ami közelebb áll hozzád, és akkor már azon a vonalon belül kellene szűkíteni a kört.

Én olyan dologban lennék jó/szeretném csinálni, amit tizenévesen élből elutasítottam, most meg nincs rá lehetőségem (pénz és idő), hogy kitanuljam.... Így marad az, hogy kevesebbet keresek és nem fogom ki a jó lehetőségeket...

2018. aug. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mintha magamat olvasnám... Csak én szívesen rajzolnék. Kérlek tájékoztass, ha megoldódott a problémád!
2018. aug. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Úr isten hogy milyen szánalmas emberek adnak itt tanácsot, már nem bántásból, szegény lány tanácstalan, nincs jövőképe per pillanat, erre ti a válaszolók, szokásotokhoz híven "segítetek" xD a nagy büdös...-t! Egyébként szia kedves kérdező:) Hogyha nem tudod hogy mi szeretnél lenni, az nem probléma. Őszintén szólva, senki sem tudja, legfeljebb vannak elképzelések, amik szóba jöhetnének!:D Nálad pl. ilyen lehet a grafikus, bár az kilőve, ha nem szereted:) Uncsinak tartod, bár meg is értem!:D Vagy esetleg animátor! Az már izgibb lehet picit;) De egyébként szerintem hogyha jó a rajz készséged, akkor esetleg lehetnél rajz tanár is akár! Feltéve, ha szereted a gyerekeket. Általános iskolában jobb helyen, ahol normális gyerekek vannak, nem lenne stresszes az életed, az tuti :) De egyébként ez tőled függ, hogy mi tesz téged boldoggá! Van olyan, akit az is boldoggá tesz, hogyha közmunkán lehet, had ne mondjam kik ezek a bizonyos emberek.:) Egyébként úgy derítheted ki, hogy mit szeretnél dolgozni majd, hogy elmész bizonyos helyekre dolgozni, pl. hotelbe nappali/éjszakai recepciósnak, kávézókba, cukrászdákba pultosnak(cukrászda az nem annyira para, csak csomagolsz, meg kiteszel néha 1-1 sütit a tányérra, rendelést veszel fel telefonon ha telefonálnak, kávét főzöl a vendégeknek. Nincs nagy hajtás, de azért unatkozni sem unatkozol. De van hogy pár órán át csend van!:D). Bár a vendéglátást nem ajánlom, maximum a cukrászda részét. :) Az könnyebb fizikai munka, nők is könnyen végezhetik! Viszont ami nőknek való munka kifejezetten, azok szerintem a papírmunka >< Hivatal, vagy esetleg titkárnő stb :) Persze ezek sem izgalmas munkák. :D Ha szeretsz vezetni, akkor pl. jó ötlet lehet mondjuk GLS- vagy valakihez menni... :D Vagy esetleg hogyha szeretsz sportolni, akkor fittnes edző képzést ellehet végezni 2 év alatt pesten, nem drága OKJ képzésen :) Lesz papírod róla, hogy értesz az emberi testhez, a működéséhez, a táplálkozáshoz, az edzéshez, a mozgáshoz, stb!:) Vagy ami még szerintem eléggé nőknek való munka, az a bolt. Persze ilyen kisebb boltra gondolok, tehát nem arra hogy bemész a tescoba árufeltöltőnek meg ilyenek...Azt akkor csináld, ha minden kötél szakadna...bocsi, akkor se! Legalábbis szerintem.:) Attól függ hová valósi vagy egyébként! Pl. Győrött porse vagy porshe xd gyárban 280 ezer nettót adnak. kiadásod ha ott élsz albérlet + kajával együtt max 100-150 lenne! Vagy esetleg nagyobbra vágysz, akkor nyithatnál majd idővel egy boltot vidéken, ahol viszonylag többen laknak, és lenne is igény rá. :) Elég sok pénz betud jönni a falusi boltokban is! :D Főleg hogyha kicsit csalsz az adóval...27% adó az elég sok...:D 100 ezerből 27 ezer forint...1millió bevételből már 270 ezer forint adó + valamiből azért ugye be is kell szerezni az árucikket...:D Szóval törzsvásárlóknál, ismerős arcoknál nem muszáj ám felütni a dolgokat, ha nem bánják. :) xd Vagy ami még nagyon nőies munka, bár nem nagyon ajánlom egyiket sem: Egészségügy! Ezt nem is kell írnom miért... vagy esetleg óvónő...viszont ez meg ilyen havi 60-80 ezret keres. :) Szóval valami jó pénzes pasit kell kifogni emellé, vagy szülőkkel kell élni jó darabig! :D Remélem tudtam valelyest segíteni neked kedves 17 éves lány! :)
2018. szept. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
valamelyest* bocsi, ha néhol van 1-2 hiba! :) hogyha gondolod, beszélgethetünk itt üzenetben, aztán hátha sikerül találni valamit, ami érdekelhet!
2018. szept. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!