Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most múlt egy éve, hogy egy...

Jita 75 kérdése:

Most múlt egy éve, hogy egy kisebb maszek cégnél dolgozok, ahonnét amilyen hamar lehet, szeretnék eljönni. Vannak okok amiért, de az azonnalihoz szerintem kevés. Egészségi állapotra hivatkozva lehet?

Figyelt kérdés
Sajnos visszaeső szorongásos pánik beteg vagyok.16 évi küzdelem után 2 éve jól voltam, eddig. Benti dolgok miatt ismét előjött, de nem szeretnék ismét padlón lenni. Tanácsokat várok, hogy adjam be a felmondásom, hogy ne kelljen többet mennem, mert így minden nap csak szenvedés?

2018. aug. 30. 09:39
 1/6 csatrad ***** válasza:
miert is akarsz hazudni?
2018. aug. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ki beszélt itt hazugságról???

Nem szégyenlem ezt a betegségem,nemcsak én vagyok vele így,ennek,hogy anno kialakult,igen drámai előzménye van,( a munkahelyemen erről senkinek nem beszéltem) de itt a kérdés igazából az volt,hogy ezzel az okkal felmondhatok-e?

2018. aug. 30. 11:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyszerűen holnap reggel bemész és a főnök asztalára teszed az azonnali felmondásodat.

Nem kell részletesen megindokolnod, hogy miért, elég a "személyes okokból" indok. Igaz, ragaszkodhatnak a 30 napos felmondási időhöz, de ha ezt már holnap beadod, csak 22 napot kell ledolgoznod. Erre kikérheted az eddig ki nem vett időarányos szabadságodat, ha van.


Ha másképp nem megy, rugasd ki magad...

2018. aug. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen holnap reggel bemész és a főnök asztalára teszed az azonnali felmondásodat.


Nem kell részletesen megindokolnod, "


Ez nem így megy...



Az azonnali hatályú felmondáshoz konkrétan a másik fél részéről törvényszegés szükségeltetik, az indoklása pedig KÖTELEZŐ, ami nem lehet általános indok, hanem a törvényszegés idejét, módját, folyamatát pontosan le kell írni benne.

Jól látod, ez a Te esetedben nem tud működni.


A dolgozó a felmondását nem köteles indokolni. Az azonnali hatályút igen, a "simát" nem. A felmondás átadását követően indul el a felmondási idő. Ha a szerződésed, vagy kollektív szerződés (ha van) mást nem ír elő, akkor a felmondási idő 30 nap. Ezt - ha a munkáltató ragaszkodik hozzá - köteles vagy letölteni.


A felmondásba belefogalmazhatsz egy kérést, miszerint a munkáltató tekintsen el a felmondási időtől, és X. Y. nappal szüntesse meg a munkaviszonyodat. Ha belemegy, akkor szerencséd van, ha nem, akkor marad a keresőképtelen állomány, hogy ne kelljen többet bemenned dolgozni.


A felmondási időt semmi nem szakítja meg, és nem is hosszabbítja meg. Semmi! A megszabott idő elteltével a felmondási idő egyszerűen letelik és kész. Ha keresőképtelenséggel, akkor azzal. :)


Sok szerencsét!

2018. aug. 31. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsó! Köszönöm szépen! És persze mindenkinek köszi!


Hétfőn megpróbálom a közös megegyezést úgy,hogy elengedje a felmondási időt,mert találtam közben mást és kezdhetnék is.

Ha nem megy bele akkor azonnalival és sajnos vannak olyan cégen belüli dolgok (amiért végül is betelt az a bizonyos pohár) és utána kérdezve indoknak megfelelne az azonnalinak.

2018. aug. 31. 09:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez sem így működik... :)


A próbaidőn túli azonnali hatályú felmondás egy szankcionális jellegű munkaviszony megszüntetés. Azért az, mert annak a félnek, aki ezt "jogellenesen" lépi meg, gondjai akadhatnak, valamint ha nem jogellenes az azonnali hatályú felmondás, akkor a másik félnek akadhatnak gondjai.

Nem véletlen, hogy nem élünk vele ok nélkül.


A törvény határidőt szab rá (ok bekövetkeztét követően mennyi időd van ezt megtenni: 15 nap, 1 év, 3 év, vagy nincs elévülési ideje (ez tipikusan a bűncselekményes ügyek), valamint alaki és formai követelményeket ír elő hozzá. Nem mindegy, hogy milyen jellegű a jogsértés, lényeges vagy sem, szándékosan, vagy súlyos gondatlanságból jelentős mértékben történt annak megszegése, stb.

Mindez azért lényeges, mert ha a munkáltató nem áll bele egy jogvitába, akkor szerencséd van, és probléma nélkül mehetsz, de ha beleáll, akkor lehetnek gondjaid.


Egy másik ok az azonnali hatályú felmondásra, ha a munkáltató egyébként olyan magatartást tanúsít, ami a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi. Egy esetem, amikor a munkáltató szabadulni akart a dolgozótól és ennek érdekében télen nem fűtötte a munkavégzés helyét, majd a telefonokat is átírányította, hogy az ügyek intézését megnehezítse, majd felelősségre vonhassa a dolgozót. Ez tipikusan az, hogy lehetetlenné tette a munkaviszony fenntartását. Szép kis munkaügyi per kerekedett belőle. Bizonyítani kellett a szándékosságot, stb., persze mindkét fél mást állított.


Tehát csak óvatosan azzal az azonnali hatályú felmondással! Inkább egyezkedj, ha lehet...

2018. szept. 1. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!