Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a kutyám megtámad valakit...

Ha a kutyám megtámad valakit annak milyen következménye lehet?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy három kutyám van. Egy családi házban élünk. Dupla kerítésünk is van, mert az első kerítést kicsinek véltük, a kutyák miatt.Amikor a postás jött a nagyobbik kerítésnek a záró reteszét a kutyáim valahogy kinyomták és az eggyik nagy lendülettel átugrotta a kicsi kerítést mire én kiszaladtam ráugrott a postás hátára és összekarmolta,de nem harapta meg(NEM játékból, hanem őrzői szándékból). Nagynehezen visszaimádkoztam az udvarra és a postás azt mondta hogy feljelent(remélem csak fenyegetőzött) De ha feljelent akkor milyen következményei lehetnek? Kb. 20kg-a kutya és természetesen be van oltva.
2018. aug. 31. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Elmarasztalnak tėged. Nem biztosítottad megfelelően az udvar zártságát (ugye így vagy úgy, de kijutott a kutya, tehát nem megfelelő)

veszėlyeztetės... A kutya ilyen szempontból komoly "eszköz" a jogban.

De nem harapta meg ez egy jó pont. Ha harap akkor viszik a kutyát karantėnba (ha oltott ha nem)

Jelen esetben szerintem elmarasztalás, illetve köteleznek a megfelelő tartás biztosítására, a költsėgek megtėrítėsėre!

2018. aug. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hiába a kutya okoz sérülést másnak, amennyiben bizonyítást nyer, hogy a kutya nem megfelelő tartása vagy a gazda felelőtlensége miatt következett be a sérülés, a büntetőjogi és kártérítési felelőssége egyaránt fennállhat a gazdának.


Amennyiben nyolc napon belül gyógyuló sérülést szerzünk, a gazda közigazgatási bírság megfizetésére ítélhető és szabálysértési eljárás is indulhat ellene.


Amennyiben maradandó sérülést okoz az állat (pl. leharapja az ujjunkat), akkor 3, ha életveszélyes sérülést szenvedünk, akkor 5 évnyi szabadságvesztés is sújthatja a gazdát.


Kártérítési felelősségre is vonható a gazda, az alábbiakért:


- anyagi kár okozása

- orvosi költségek megfizetése

- elmaradó jövedelem

- maradandó egészségügyi károsodás

- átélt trauma miatti pszichés problémák

2018. aug. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért szerencsére ennyire nem súlyos a helyzet. Csak pár karmolásról van szó. Egyből meg nem is hívott rendőrt szerintem megúszom egy kapu javítással.
2018. aug. 31. 13:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Az rendben van. Viszont nem árt tudnod, hogy mit kockáztatsz a jövőben, ha továbbra is ki tud ugrani a kutyád.
2018. aug. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Biztos lehetsz benne,hogy a postás jelezni fogja a történteket.Ahogy írták,elmarasztalhatnak.Kötelezhetnek rendes kerítést csinálni x időn belül,ezt le is ellenőrzik.

Nekem is van kutyám,égne a pofám rendesen a helyedben.Hogy van az a kutya megnevelve?

2018. aug. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!