Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan bizonyítsam be hogy...

Hogyan bizonyítsam be hogy nem vagyok anorexiás?

Figyelt kérdés

155cm vagyok és 35kg.Lehet hogy kevés.Nem tudom.Mindig is ilyen vékony alkat voltam,5. - ben 28kg.Viszont a családomban folyton etetnek,legfőképpen anya és mamám.Folyton egészségtelen chipseket vesznek stb... Én nem direkt csinálom ezt! Tök normálisan étkezek.Egy példa,tegnapi ételeim:

- Reggeli: 2db tükörtojás

- Tízorai: 1db barack

- Ebéd : Paradicsom leves,Sajtos tészta

Uzsonna: ribizlis,epres turmix

Vacsora : 2db piritott kenyér,avocado krémmel


Szertornázik is,nem lehetek dagadt egészségesen kell élni,de attól még nem nem vagyok anorexiás.A karom a legvékonyabb egy 8 éves kislány átérné,de ez genetika, papámnak is ilyen.Hogyan tudassam velük hogy nem vagyok anorexiás? Nap mint nap a fejemhez vágják,kezd elegem lenni.



2018. aug. 31. 13:17
 1/9 anonim válasza:
31%

mivel tornáztál, ezért össze vissza "borultak" a hormonjaid.

nekem is volt egy osztálytársam, ő csont sovány volt, mert tornászott. :)

2018. aug. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Voltatok már orvosnál? Vérvétel? Gasztroentologus?

Javaslom hagyd abba a tornát és keress más sportot. Esetleg olyat ami az izmod növelését segíti elő.

2018. szept. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Miért hagyjam abba a szertornát? Az az életem...
2018. szept. 1. 21:34
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
Ne áltasd magad, hogy ez rendes étkezés, ez még fogyókúrának is intenzív! Kb 1000 kalória! Életveszélyben vagy! Ha mázlid van, bevisznek kórházba. Ha nincs mázlid, a koporsóba. Ne tedd ezt a szüleiddel! Ez az öngyilkosságnak egy elnyújtott esete.
2018. szept. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

A testtömeg-indexed BMI=14,6. (18,5-től lenne "normális", ez +10 kg.) A napi energiaszükségleted 2300-2400 kcal, ami ~80-80 g fehérje és zsír, 320 g szénhidrát.

A reggelid ~120, 1 db normál őszibarack ~60, 4 dl paradicsomleves ~230, sajtos tészta ~500, 3 dl turmix ~250, vacsi ~500 kcal, összesen 1660 kcal. Van hova fejlődni. :)

Én is sovány vagyok kb. 13 éves koromtól, plusz amióta elértem a testmagasságom maximumát, ugyanannyi kiló vagyok, testtömeg indexem 15,2. Én az egészségtelen, hizlaló ételektől se híztam soha egy grammot se, pedig mindig igyekeztem. (A családom amúgy sose gyanúsított anorexiával, egyrészt mert az összes férfi családtagom hozzám hasonlóan fogpiszkáló sovány, másrészt van annyi pszichológiai műveltségük, hogy tudják, mi az anorexia, milyen tünetei vannak és látják, hogy én nem akarok egyáltalán soványabb lenni, sőt.)

De azt aláírom, hogy sajnos műveletlen emberek, akik a tévéből és egyszerű sajtótermékekből, internetről tájékozódnak, képesek egyenlőségjelet tenni a soványság és az anorexia között. Csakhogy, ha Te alapból tisztában vagy vele, hogy sovány vagy és NEM akarsz MÉG soványabb lenni, akkor nem vagy anorexiás.

Tudom, nagyon fárasztó, ha az embert folyton zaklatják, ráadásul ennek az az üzenete feléd, hogy "nem vagy elég jó", ami nagyon ostoba dolog, mert még a végén elveszítheted az önbizalmad és önértékelésed is. Ha valaki szeret és a javadat akarja, akkor nem azt sulykolja, hogy "nem vagy jó", még azzal a hülye szöveggel sem, hogy "csak a javadat akarom kislányom". Mert nem így kell a javunkat akarni, ugye. Ilyen emberek engem is megtalálnak, néha az utcán szóltak be vagy az orvos kérdezte meg, hogy menstruálok-e rendszeresen, de az rendben volt mindig, hiába vagyok sovány. Amúgy egészséges ételek között is vannak laktatóbbak.

Én sok szakirodalmat elolvastam és orvosi vizsgálatok során is kiderült, hogy "örök soványságom" hátterében az is állhat, hogy a bélflórám nincs rendben, illetve egyes ételekre intoleráns a szervezetem. És ezt lehet, hogy örököltem és a családtagjaim is azért soványak, mert ők is intoleránsak ételekre, csak ezt régen nem vizsgálták, még most is nagyrészt csak fizetős vizsgálatok érhetők el. Nem beszélve arról, hogy a bélflórát elvileg a hüvelyi úton születéskor kapjuk meg - ez egy nem túl régi orvostudományi felfedezés; és ezért fontos az is, hogy az első napokban a csecsemő sok bőrkontaktusban legyen az anyával, meg az is fontos nyilván, hogy az anyának egészséges bélflórája legyen. Tehát, ha az anyának eleve nem jó a bélflórája - mert mondjuk kiirtotta egy antibiotikumos kezelés és nem állították helyre - akkor egy ilyen kezdőcsomaggal indulsz Te is. Ha meg császáros vagy, akkor még ilyennel se...

Azért én ajánlanék Neked egy átfogó ételintolerancia vizsgálatot, mert pl. nálam kiderült, hogy intoleráns vagyok a tejre és a tojásra is, viszont a gluténre meg nem. Ez így a Te fent vázolt étrendedből rögtön kiejtené a reggelit és az uzsonnát minimum... Az intoleranciát alapból nem veszed észre, mert az nem olyan, mint egy allergiás reakció, hogy azonnal jelentkezne. Akár napokkal később is jelentkezhet a tünet és nehéz összekötni olyan ételekkel, amit napokkal azelőtt ettél. Évtizedek alatt viszont a háttérben kialakulhatnak krónikus gyulladások, betegségek emiatt. Gondold el, hogy ha nem tudsz arról, hogy a tested nem jön ki valamilyen étellel és folyamatosan azzal eteted, akkor egy idő után sokkot kap. Előjöhetnek allergiák - pl. pollenallergia, szőrallergia is - fejfájás, bélgyulladások, bőrproblémák. Ha fontos számodra az egészség, bizonyára tudod, hogy a szervezetben minden mindennel összefügg. Ha ki van mutatva, hogy intolerálsz ételeket, mellesleg sokkal könnyebb dolgod is van, hiszen akkor a környezeted látja, hogy ez nem a saját "elborult agyszüleményed", hanem valós egészségügyi szempontok állnak mögötte, hogy ezt eszed, azt nem...

A szertornát meg ne hagyd abba. Egy szeretett hobbi nagyon fontos a lelki kiegyensúlyozottsághoz, márpedig a lelki egészség alapja a fizikai egészségnek is. Ha van egy jó hobbid, amiben céljaid vannak, sikerélményeid vannak, az még akkor is segítene Neked, ha tényleg lenne hajlamod az anorexiára. Sokkal jobban be vagy biztosítva így, hogy ki se alakuljon Nálad anorexia. Úgyhogy ezt őrizd meg, csak a szervezeted sporttal fokozott energiaigényét is elégítsd ki rendesen.

2018. szept. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%
A sajtos tészta nem 500, hanem kb 300, [link] turmixból honnan tudod, hogy 3 decit iszik, valószínűleg 2-2 1/2-et, levesből biztos, hogy nem eszik 4 decit, egy tányér paradicsomleves kalóriája 75 [link] a vacsorát meg végképp nem lehet megbecsülni, hiszen fogalmad nincs a kenyér mennyiségéről, a kenyeret nem darabban mérjük, de 5 dekánál nem lehet több, avokádókrémből legfeljebb 5 dekát ehet meg, az nincs 100 kalória [link] tehát az 500 kcal bőven túl van becsülve. Olyan messze van ez az 1660-tól, mint Makó Jeruzsálemtől. A kérdező nem alkatilag sovány, hanem éhezteti magát, plusz még kalóriát is éget a tornával. Nem lesz jó vége!
2018. szept. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó : nem éheztetem magamat!
2018. szept. 12. 20:01
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Amilyen ételsort itt leírtál, ezt az ezer kalóriát, ez éhezés! Fogsz még te sírni a kórházban.
2018. szept. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A #6-os válaszoló nem arra gondol, hogy a szó klasszikus értelmében nem eszel, sőt kényszeríted magad, hogy kibírd kaja nélkül.

A Te eseted inkább a "minőségi éhezés" fogalmába tartozik, amikor azt hiszed, hogy eszel, de a megevett táplálék messze nem fedezi az egészségedhez szükséges minimumot sem. Tehát miközben az éhségedet csillapítod és a hasad tele van, a tested valójában éhezik. A minőségi éhezés mögött többféle ok is lehet, pl. aki csak mekis kaján él vagy minden nap krumplit eszik hússal, ugyanúgy "éhezhet" ilyen értelemben, hiába tölti meg a hasát és hízik is talán. Ezt érted?

A Te eseted abszolút hasonló, rendszeresen eszel, de olyan dolgokat, amik a tested szükségleteit nem fedezik. Ez nagyon megtévesztő lehet, mert azt hiszed, hogy egészséges ételeket eszel és igazából ha nem vagy ezekre intoleráns a háttérben, akkor igazad is lehet. Tehát azt hiszed, hogy egészséges ételeket eszel és jót teszel magaddal. De lehet egy étel önmagában egészséges, ha csak egy egészen pici szeletét fedezi a szükségleteidnek. Ha csak egy-két ételfajtát eszel, akkor az hiába egészséges önmagában, azzal, hogy a többi tápanyagot nem tartalmazza, pillanatok alatt olyan hiánybetegségeid alakulhatnak ki, úgy leromolhat a tested állapota, hogy kapkodnád a fejed, de már akkor nem tudod. A minőségi éhezés egy eléggé sajátos dolog, ami a nyugati világra jellemző, ahol gyakorlatilag bármilyen ételhez hozzájuthatsz, csak aztán ha időhiány, pénzhiány, odafigyeléshiány, rossz szokások stb. miatt elkezdesz egyoldalúan táplálkozni, ugyanolyan hiánybetegségek alakulhatnak ki Nálad, mint a szerencsétlen afrikai éhezőkben. És az nem érv, hogy de jól érzed magad, mert a tested amíg lehet, kompenzál, egyre erősebben dolgozik, hogy áthidalja a növekvő hiányt, így simán visszafordíthatatlan változások tudnak kialakulni a háttérben. S miközben Te még mindig azt hiszed, hogy jól érzed magad, egyszerre csak mint a domino, beborul a rendszer.

Ha valóban érdekel az egészséged, akkor nem várod meg azt a pillanatot, amikor felborul az első domino...! Tudd, hogy az első dolog, amitől megfoszt majd ez a probléma, a szertorna lesz. Ha valóban egészségesen szeretnél étkezni, akkor szépen utánajársz, hogy milyen tápanyagból mennyire van szükséged és körbenézel az "egészséges" ételek palettáján, hogy melyekkel tudnád ezeket bevinni. És nyomjad nyugodtan két pofára ezeket az egészséges ételeket.

2018. szept. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!