Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ugye nem leszek anorexiás?

Ugye nem leszek anorexiás?

Figyelt kérdés
167cm vagyok 13 éves és 59 kg.egyre kevesebbet eszek mert nagyon tartok az elhízástól.ezért éheztetem magam.én is bevallom hogy hülyeség de egy falatot se birok enni
2017. febr. 20. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
13 évesen 59? Ne nevettes. Dagadék.
2017. febr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ne halgass arra a fas_zfejre! Szerintem pont jo!
2017. febr. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2*Sü ***** válasza:

[link]


Feltételezhetően lány vagy. A BMI százalékos értéked 75, ami éppen a határán van a normális és a súlyfelesleges állapotnak.


De 13 évesen ne akarj drasztikus módszerekkel fogyni. Egyél megfelelő rendszerességgel, és kellően változatosan. A változatosság fontos, mert ez is okozhat elhízást. Lehet, hogy a szervezetednek mondjuk vitaminból van hiánya, de ha te alacsony vitamintartalmú ételt eszel, a szervezet tovább küldi a jeleket, hogy „input, input, input”, pedig lehet, hogy szénhidrátból többet is vittél be, mint amennyi kell.


A fogyókúrák sem jók általában. Azzal csak arra szoktatod rá a szervezetedet, hogy raktározzon. Lehet, hogy egy fogyókúrával valóban fogysz jó pár kilót, de amit elkezdesz normálisan táplálkozni – ami önmagában nem okozna súlynövekedést –, attól is hízni fogsz, mert a szervezet megpróbál felkészülni a következő ínséges időkre.


Tehát ne az étel mennyiségén, hanem minőségén változtass. Kerüld el a nassolást, a csokit, chipset, üdítőket, egyél mindenféle ételt, leveseket, húst, főzeléket, salátákat, stb…


Illetve mozogj többet, keress valami tágabb értelemben vett sportot (azért mondom, hogy tágabb értelemben, mert például a tánc is testmozgás, de nem szoktuk sportnak tekinteni).

2017. febr. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem fogsz elhízni ha egészséges jó minőségű kajákat eszel.Sőt még jobban is fogsz kinézni.
2017. márc. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!