Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért teszünk sokat olyanokért...

Miért teszünk sokat olyanokért, akik nem tesznek értünk semmit?

Figyelt kérdés
2018. szept. 2. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:

1: altruizmus, önzetlen cselekedet.

2: machiavellizmus, vagyis önzetlennek tűnünk de igazából várjuk később az ő segítségét is

2018. szept. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kikre gondolsz? Az éhezőkre vagy a határon túliakra? Ese6leg a szingapúriakra?
2018. szept. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nem tudom, én nem csinálok ilyet. Akiért sokat teszek, vagy akár 1 ujjamat is mozdítom, nem várok cserébe semmit, mert megérdemli valamilyen okból kifolyólag.
2018. szept. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ha segítek valakinek nem várom vissza ugyanezt. Örülök ha segíthetek, bár ha nekem van bajom senkire nem számíthatok, mert pont azok akiknek segítettem "nem érnek rá", még ha igazából rá is érnek.
2018. szept. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a magam részéről a teremtő Úristennel állok közvetlen szerződéses kapcsolatban, ezért (illetve ezért is) teszek meg azokért sokat, akik nem tesznek értem semmit. Szerződéses partnerem mindig megtalálja a módját annak, hogy a folyószámlám egyensúlyba kerüljön. Más kultúrákban ezt karmajógának nevezik.
2018. szept. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!