Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy mivel ingyen...

Lehetséges, hogy mivel ingyen fotózott nekünk ezért direkt nem a legjobb képeket választotta ki a fotós?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősünk akinek a testvérének tettünk a szüleimmel egy elég nagy szívességet mikor nagy szüksége volt rá. Ezért cserében, mivel ő fotós, felajánlotta, hogy készít rólunk, rólam pár képet (egy csomagban meg van adva nála mennyi és milyen kép mennyibe kerül) kaptunk ajándékba egy kis csomagot, megcsinálta az alapján rólunk a képeket.

A többi munkáját elnézve nem ilyen tehetségtelennek tűnt. Konkrétan rólam egy darab jó kép nem lett, véleményem szerint mert vagy nem a legelőnyösebbeket választotta ki, vagy mert kissé elkapkodta az egész beállítást.

Voltam már másnál 2x fotózáson, és sokkal előnyösebbek lettek a képek.

Biztos vagyok benne, hogy nem a fotós béna, mert a többi munkája más emberekről tényleg sokkal igényesebb.


Lehetséges hogy azért vette ennyire félválról mert ez csak ajándék volt a részéről nem pedig fizető vendégek voltunk?

Terveztem volna elmenni hozzá a jövőben még egyszer fizetősen. Érdemes lenne ezek után?



2018. szept. 4. 01:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehete, hogy érdemes volna.

Azonban enyhe célzásokat tehetnél rá, hogy "Olyat szeretnék, mint ami a többi emberről van a galériádban, azok nagyon szuperek lettek" stb.


Ha meg nem tetszik, akkor örökre elfelejted.

2018. szept. 4. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Ezt mi nem tudhatjuk. Ha én ingyen fotózom valakit akkor azt azért teszem mert adni szeretnék Neki, ezért ugyanannyira beleteszem magam mintha pénzért tenném, de mivel nem rólam van szó ezért nem tudhatom, hogy Ő milyen ember és, hogyan reagál egy ilyen helyzetre. Az nem lehet egyébként, hogy magaddal vagy nagyon elégedetlen és sokkal kritikusabban nézed a saját képeidet mint a másét?
2018. szept. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igazatok lehet.

Ezt úgy is értettem, hogy mindegyik képen mérges vagy nem is tudom milyen fejet vágok, viszont a fotózáson több képnél mosolyogtam is. Na ilyen képet egyet nem kaptunk. Így sajnos egyiken sem nézek ki a legjobban 😕

2018. szept. 4. 11:03
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
Van az a mondás, hogy szarból nem lehet várat építeni.
2018. szept. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%

azt nem tartom valószínűnek, hogy direkt rosszabb képeket válogatott volna ki, csak mert ingyen csinálta. persze semmi sem lehetetlen, ezt neked kell tudnod.


az sokkal elképzelhetőbb, hogy a fotós nem volt túl lelkes, hogy ingyen kell csinálnia, ezért nem tette magát oda annyira, mint amikor bevétele van belőle.


de az viszont szinte biztos, hogy a referencia munkái az összes munkái közül a legjobban sikerültek, ha pedig nem annyira jó fotós, akkor nagyon könnyen előfordulhat, hogy a minősége nem egyenletes és nem fog tudni mindenkiről, minden helyzetben mindig ugyanolyan jó képeket csinálni - csak a tiédhez hasonlóan kevésbé jól sikerült munkáit nem fogod soha látni, mert nem azzal reklámozza magát, hanem a legjobban sikerültekkel.

pont ez különbözteti meg a rutinos, tapasztalt, hozzáértő fotósokat (de akár asztalosokat és más szakembereket is) a rutintalan, tapasztalatlan kezdő, hobbista műkedvelőktől, akinek NÉHA be-becsúszik egy jól sikerültebb darab is, de nincs meg hozzá a tudásuk, rutinjuk, hogy állandó színvonalat biztosítsanak. ezt pedig egy portfólió alapján nem lehet megítélni. én ezért szoktam azt tanácsolni, hogy pl. esküvő fotós választáskor érdemes nem csak a referencia képeket megnézni, hanem megkérni a fotóst, hogy mutassa meg az utolsó 3-4 esküvő teljes anyagát és hogy abból mit adott át a megrendelőnek. ebből jobban lemérhető a teljesítmény és annak állandósága, vagy ingadozása.


egyébként beszéld meg vele a problémáidat, hátha hajlandó kijavítani, újra megcsinálni a fotózást...

2018. szept. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!