Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egyéb kérdések » Egyéb kérdések

A kérdés

Állítólag Goethétől származik a következő idézet. Ismeri valaki az eredeti, német nyelvű változatot?

„Az ember egy napon rádöbben arra, hogy az életben igazán semmi sem fontos. Sem pénz, sem hatalom, sem előrejutás, csak az, hogy valaki szeresse őt igazán.”

Keress kérdéseket hasonló témában: Goethe-idézet

2018. szept. 8. 11:09  Privát üzenet  

A válasz

„Man merkt, dass ein Tag

nichts wirklich wichtig ist im Leben.

Kein Geld, keine Macht, kein Fortschritt,

Es ist nur so, dass jemand ihn wirklich liebt."

Ezt a fordítást adta ki a kereső.

Azonban végignéztem, kerestem az eredeti német nyelvű honlapon Goethe citatumokat, és ezt nem találtam meg, és a német kereső sem találta. Nem tudom, mi lehet, vagy kitől származik.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont 2018. szept. 8. 12:15 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A 2017-es DuckTales eredeti (angol nyelvű) verziójában, hogy szóltak ezek a mondatok?
Melyik az eredeti idézet Szálasitól?
Hogy szól ez az idézet eredeti nyelven?
Hogy van eredeti nyelven ez az idézet?
Idézetet keresek eredeti nyelven. Elég régen olvastam és magyarra fordítva valahogy úgy szól, hogy "miután győztél és leengedted a kezed, emeld fel valaki másét". Ismeri esetleg valaki?
"Az ember eredetiként születik, de másolatként hal meg. " Kitől származik ez az idézet?

Kérdések az Egyéb kérdések rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!