Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy postai fiók kirendeltségne...

Sütnivaló kérdése:

Egy postai fiók kirendeltségnek minden esetben kell adnia blokkot, /igazolást ha pl: csekket adok fel? Vagy vannak kivételek?

Figyelt kérdés
....mert én nem kaptam blokkot ,hiába kértem. Azt mondták, hogy nem kötelező. Legalábbis náluk nem.

2018. szept. 10. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem, ha kéred, még ha nem is kötelező, de adniuk kellett volna.

2018. szept. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pedig nem kaptam, és e miatt be is írtam a panaszkönyvbe. 43 ezret fizettem , visszakaptam az 50 ezerből ami járt, de aztán semmi. Se nyugta, se bizonylat, se egy sima natur pénztárblokk. Én úgy tudom, hogy MINDEN ESETBEN bizonylatot, kell adni, ha pénzforgalom történt.
2018. szept. 10. 19:14
 3/6 2*Sü ***** válasza:

A csekknek van egy feladóvevény része. Ezt megkapod, ez igazolja, hogy a csekket befizetted.


Blokk nincs, csak nyugta van. Ha terméket, szolgáltatást vásárolsz, arról kötelező nyugtát adni. De itt egyikről sincs szó, sem terméket, sem szolgáltatást nem vásároltál. A csekk befizetését a feladóvevény igazolja. A számlát meg annak kell kibocsátania, aki a csekket küldte.

2018. szept. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom, :) de az a furcsa, hogy az egyik posta kiadja a pénztári nyugtát a másik nem, és én ahhoz vagyok szokva , hogy "leellenőrzöm", hogy a pénztáros hölgy jól ütötte e be a közüzemű számlák tételeit, mert őszintén szólva , nem tudhatom, hogy a "tévedés" kockázata fenn állhat e vagy sem. A visszajárót csak bedobom a pénztárcámba, és már rohanok is. Utólag viszont semmi kedvem reklamálni :D
2018. szept. 10. 21:32
 5/6 A kérdező kommentje:
Az ellenőrző nyugtán csak a dátum szerepel, mint befizető azonosító, összeg nem, ha érted mire gondolok. ( Pl: villany a szelvényen/ csekken 6000 Ft, a hölgy viszont 6200 Ft üt be . Fogalmam sincs, hogy a (mittudoménmilyengép) mit hogyan "számláz" .... Lehet itt tévesen elütni valamit?
2018. szept. 10. 21:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen típusú a pénztárgép. Van amelyik ad, van melyik nem. Egy postán belül is lehet 2 fajta. Egyébként a csekkfeladásról nem kell nyugtát adni és számla nem is kérhető.
2018. szept. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!