Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a facebookról?

Mi a véleményetek a facebookról?

Figyelt kérdés

Szerintem a facebook olyan embereknek való akik szeretnek mindent megosztani magukról. Elméletileg Mark Z. mondott olyasmit hogy a facebookot olyanná tenné hogy ne lehessen törölni a profilod. Kiváncsiságból (meg mert nem használom) megpróbáltam törölni a profilom. Emlékszem régen simán tudtam törölni egy régebbi profilom, de most vagy fél órát kerestem, és gépről nem is engedte törölni csak felfüggeszteni, csak telefonról sikerült. Nem tudom, hogy csak én kerestem rossz helyen (kétlem) vagy tényleg arra megy ki az egész hogy ne lehessen törölni...

Amúgy próbáljátok ki ti is (gépről)



2018. szept. 14. 15:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak kattints a linkre. Baromi nehéz:


[link]

2018. szept. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2*Sü ***** válasza:

> Szerintem a facebook olyan embereknek való akik szeretnek mindent megosztani magukról.


Fent vagyok Facebookon. A profilképemet vagy másfél éve frissítettem. (Azóta annyira nem változtam.) Bejegyzést sem szoktam írni, képet sem szoktam feltölteni, csak nagyon ritkán. (Barátokkal, ismerősökkel való találkozások során készülnek rólam fotók, amiken meg vagyok jelölve, így is van rólam egy csomó új fotó, nem kell még nekem is feltöltenem.) Mások megosztásait, bejegyzéseit sem szoktam nézegetni, maximum egy héten egyszer-kétszer ha nagyon elém akad, de ritkán görgetek 10-20 bejegyzésnél tovább.


Viszont tagja vagyok, illetve voltam több közösségnek, aminek van Facebook csoportja – némelyikben admin szerepkörben is vagyok –, sok ügyes-bajos dolgot – pl. akár egy offline esemény, program részleteit – meg tudjuk beszélni a csoportban. Magam is hoztam létre csoportot, pl. a városban, ahol élek, vannak táncházak, de az egyik itt hirdeti, a másik ott, ezért létrehoztam egy csoportot, amibe a táncházas eseményeket be lehet dobálni, és sikerült elérnem, hogy minden táncház szervező itt (is) közzétegye a táncházát. Elég sikeres csoport, pedig havi 2-3 bejegyzésnél nincs több. Pont arra használjuk, amire való.


Sok személlyel is a Facebook Messengeren keresztül tartok kapcsolatot. Pl. kedvesem is ott küldi el, ha talált egy vicces tartalmat, vagy ott írjuk meg egymásnak, hogy a megbeszéltekhez képest még kellene ezt vagy azt is hozni a boltból. Haversárcokkal is Facebookon beszéljük meg, hogy mikor megyünk sörözni.


Az eseményekre való jelentkezést is úgy használom, ahogy kellene, pl. a telefonom naptára szépen mutatja is azokat az eseményeket, amikre jelentkeztem, így kvázi naptárként is használom.


Nem kell mindent megosztanod magadról, és nem kell időt szánnod arra, hogy megnézd, ki mit osztott meg magáról, de ettől függetlenül lehet egy nagyon sokrétűen felhasználható és hasznos szolgáltatás.


> Elméletileg Mark Z. mondott olyasmit hogy a facebookot olyanná tenné hogy ne lehessen törölni a profilod.


Ez az „állítólag” kategória. Nyilván ez ütközne kvázi minden demokratikus állam jogszabályaival.


> Emlékszem régen simán tudtam törölni egy régebbi profilom, de most vagy fél órát kerestem, és gépről nem is engedte törölni csak felfüggeszteni, csak telefonról sikerült.


Ha valaki néz, de nem lát, azzal nehéz mit kezdeni :-P :

Fejléc jobb oldalán a nyíl ikon > A Facebook-adataid > A fiókod és az információid törlése…


Nyilván ez egy nem túl gyakran használt menüpont, nem piros nagybetűkkel fogod megtalálni a főoldalon. De ha az ember végignézi az egyes beállítás oldalakat, és tud olvasni, elég gyorsan megtalálja…

2018. szept. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!