Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Felvehetek angol vezetéknevet?

Felvehetek angol vezetéknevet?

Figyelt kérdés
Angliában élek, tehát itt kérvényezném és intézném, de érdekelne,hogy milyen akadályai vannak, illetve Magyarország ebbe mennyire tud "beleszólni", vagy hogy egyáltalán lehetséges ez úgy, hogy nem vagyok angol, és angol felmenőim sincsenek. Tudom, van a házasság lehetősége, de erre jelenleg lehetőségem nincs, a dolog pedig elég sürgős :)
2018. szept. 18. 23:29
 1/2 anonim ***** válasza:
89%
Brit állampolgár vagy? Amennyiben nem, akkor névváltoztatás tekintetében Magyarország törvényei érvényesek rád is, attól függetlenül, hogy jelenleg hol tartózkodsz. És jelen állás szerint angol vezetéknevet nem vehetsz fel magyar szülőktől származó magyar állampolgárként.
2018. szept. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Sajat tapasztalatombol tudom hogy irreleváns (azaz jelentéktelen, lényegtelen, nem a tárgyhoz tartozó) az allampolgarsag(od).

Ugyszinten sajat tapasztalatbol tudom hogy irrelevans a szul(ok)(eid) neve, lakhelye es allampolgarsaga.

Dobbenetes hogy barki (mint pl. az 1-es szamu valaszolo) irhat barmifele vacak tanacsot.

Dobbenetes hogy milyen konnyen elsiklik az 1-es szamu valaszolo altal irt teljesen rossz valasz.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=szomszed&ka..

2018. szept. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!