Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valakit letiltok facebookon...

Ha valakit letiltok facebookon arról ő kap értesítést? Illetve ha én letiltom, ő is le tud tiltani aztán?

Figyelt kérdés

2018. szept. 28. 20:59
 1/10 anonim válasza:
100%

Nem kap értesítést.

Nem tud letiltani ha letiltott.

2018. szept. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 2*Sü ***** válasza:
100%

> Ha valakit letiltok facebookon arról ő kap értesítést?


Nem kap értesítést. Számára úgy fog tűnni, mintha nem is lennél regisztrálva Facebookra. Nyilván, ha érdekli, közvetett módon ki tudja deríteni, hogy letiltottad. (Pl. megnézi egy ismerősével bejelentkezve, hogy úgy lát-e, vagy regisztrál egy második fiókot, amivel meg fog találni, lévén ezt másik fiókot nem tiltottad le.)


> Illetve ha én letiltom, ő is le tud tiltani aztán?


Mivel számára a letiltásod után úgy tűnik, mintha nem is lennél regisztrálva a Facebookra, ezért nem tud az adatlapodra menni, és nem tudja megnyomni a Tiltás gombot. Értelme sem lenne, mert a tiltás kölcsönös. Ha letiltod, nem csak ő nem lát téged a Facebookon, hanem te sem látod őt.


~ ~ ~


De tiltani a legvégső esetben érdemes csak. Sok galibát tud okozni. Főleg akkor, ha amúgy valóba ismerősöd, és aktívan vagytok jelen egy olyan csoportban, aminek mindketten tagjai vagytok. Pl. egy osztálytárs letiltása egy osztály csoport mellett nagyon nem szerencsés, mert attól, hogy nem akarod, hogy lásson, attól még számodra fontos lehet egy-egy nem hozzád, hanem az osztályhoz intézett üzenete. Nagyon hülyén néz ki, ha egy csoportban egy ismerősöd egy általad letiltott személlyel beszélget, mert úgy néz ki, mintha az ismerősöd magában beszélne. A tiltás feloldás, újra tiltás, újra feloldás meg további problémákat tud szülni.


Attól, hogy valakit nem kedvelsz, konfliktusod van vele, attól még ismerősök vagytok. Ha viszont zaklat, azután is ír üzeneteket, kommenteket, hogy megkérdted arra, hogy ne tegye, akkor sem a letiltás a legjobb, mert ha rájön, tud az saját falán rólad olyan dolgokat írni, amiről nem biztos, vagy nem biztos, hogy időben tudomást tudsz szerezni.


Ha nagyon zavar valaki, akkor érdemesebb az ismerősök közül törölni, és úgy posztolni bármit is, hogy azt csak az ismerőseid láthassák. Az illető nem fogja látni az így kitett bejegyzéseidet, nem tud üzenetet sem küldeni neked. Nem fog tudni zavarni, de közben nem is lett letiltva. Ez sok esetben sokkal praktikusabb és elegánsabb is, mint tiltani.

2018. szept. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Erre konkrétan tudom a választ, mert megesett velem.

Egy pasi nagyon irritált a beszólásaival, ezért nemcsak az ismerőseim közül szedtem ki, de le is tiltottam. Ő ezt nem tudta, hiszen a Face erről nem küld értesítést.

Ami közös csoportban voltunk, sosem látta a kérdéseimet / válaszaimat a kommenteknél, csak azt, amikor valaki válaszolt rá. Sajnos erre rákérdezett, másoktól, hogy kinek válaszolt az illető, és ennyire gyorsan nem tudtam privátban szólni, hogy ne válaszoljanak neki. Tehát meg tudta, hogy letiltottam, ezért nem lát semmit tőlem sehol bejegyezve. Ezek után ő is tiltott, szóval most már én sem látom az ő bejegyzéseit, de nem is érdekel.

Szóval:

- igen, letudod tiltani, és erről nem kap értesítést.

- ha te tiltod, ő is képes tiltani téged.

Ez a tiltás nem egyszerre történik. Hacsak azóta nem modernizálták ezt. Mostanában sokat újítottak a Facebookon.

2018. szept. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha én letiltok valakit akkor ő nem fog látni de én sem fogom őt? S ha vissza szeretném a tiltást vonni, akkor azt hogy tudom megtenni?
2018. szept. 29. 12:47
 5/10 A kérdező kommentje:
Amúgy meg köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!:)
2018. szept. 29. 12:50
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Ha valakit tiltasz, te látod őt, csak ő nem fog téged.

Ha viszont kölcsönösen tiltjátok egymást, egyikőtök sem látja a másik bejegyzését.

A tiltást vissza lehet vonni. Már rajtad múlik az egész.

2018. szept. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Letiltottam két embert, viszont egyikőjüket sem látom. Akkor ők is tiltottak? De ha én tiltok először, akkor ők nem látnak engem és elvileg akkor nem tudnak tiltani sem vagy rosszul gondolom?
2018. szept. 30. 12:15
 8/10 anonim válasza:
51%
Hülyeséget beszéltek. Ha tiltottad facebookon és nem csak messengerben. Akkor nem fog téged látni és rád sem tud keresni. Mivel nem fogja feldobni a kereső a profilodat. És nem fog tiltani, mivel nem is lát téged. A többi hülyeséget beszél...
2019. szept. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Idén már máshogy van, tapasztalat még nyár végéről. Letiltott egy csaj, különösebben nem érdekelt, de kölcsönösen letiltottam én is. Messengerben a beszélgetésbe ott van a tiltás lehetőség, még ha letiltottad is, ha nem törölted a beszélgetést. És ott lehet választani hogy mindenhonnan tiltod vagy csak Messengeren, hát én mindenhonnan tiltottam, pedig már én is mindenhol tiltva voltam.
2023. okt. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amúgy megy úgyis ha bemész a beállításokban a letiltottak közé, azt beírod a nevét és rányomsz a keresésre.
2023. okt. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!