Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Karambit kés viselhető legálisan?

Karambit kés viselhető legálisan?

Figyelt kérdés
Nem mindha ki szeretném vinni az utcára vagy ne adj isten önvédelemre használnám és “véletlen” megölném a támadót, de érdekelne hogy ha egy rendőr talál nálad egy mindössze 70mm pengehusszú de egyértelműen belezésre tervezett karambit kést akkor az törvényt sértő-e? (ugyebár 80mm felett közbiztonságra különösen veszélyes eszközként lenne számontartva, bár szerintem egy 7 centis karambit sokkal veszélyesebb mint pl egy 11cm-es pillangó)

2018. okt. 3. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:

1 ceruza is lehet veszélyes ha elég psycihovagy..

én aztvallom inkább legyen és nekeljen használni mint forditva..

az hogy a karambit veszélyesebb 1 pillangónál.. TALÁN.. a pillangót egész szépen beleküldöm valakibe pár méterröl még ő hadonászik felém.. vagy felszedek 1 marék követ és elsütöm azt..majd durrog a háta mikor szalad elfele

2018. okt. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bár ez nem épp a kérdéshez tartozik, de azért hiszem hogy a karambit veszélyesebb közelre mint bármilyen más kés, mert fordított fogásból egy vágás elég brutális ahhoz hogy végzetes legyen, arról nem is beszélve hogy szinte lehetetlen úgy lefegyverezni hogy ne sebesülj meg. Ezért gondolom hogy ez a 8cm törvény hülyeség hogyha az alatt a hossz alatt bármi lehet nálad.
2018. okt. 3. 21:09
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt teljesen mindegy, hogy SZERINTED hülyeség-e a törvény. A rendőrt, az ügyészt és a bírót a hatályos jogszabály fogja érdekelni, nem a te véleményed arról.

Másrészt - és ebből következően - az is tökmindegy, hogy szerinted mi a veszélyesebb. A jogszabály egyértelmeűen definiálja, mi minősül kkve-nek. Ha a te késedre (legyen akármi is a neve) nem illik rá a leírás, akkor az jogszerűen viselhető (természetesen a további jogszabályi előírások betartása mellett.

Harmadrészt - és ez már szigorúan magánvélemény: önvédelemre BÁRMILYEN kést tartani (hacsak nem vagy kiképezve a használatára) öngyilkossággal ér fel. Ha nem vagy képzett közelharcban, akkor igen valószínű, hogy a támadód nagyobb tapasztalattal rendelkezik e téren, és így komoly esély van arra is, hogy lefegyverez - és máris fordul a kocka: a fegyvertelen támadóból fegyveres lett, te pedig védtelen vagy. És könnyen lehet, hogy halott.

2018. okt. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsú nem tudom mire fel ez az agresszív hangnem, de nem az én személyes véleményem bizonygatása volt a célom amit a kérdésből láthattál is, de azért köszönöm hogy azt is megválaszoltad. Azt azért hozzá tenném hogy a szóban forgó kést szinte lehetetlen hogy egy amatőt/tapasztaltabb utcai cigány támadó elvenné tőled egy konfliktus során, de alapvetően kést vagy bármilyen életveszélyes fegyvert használni önvédelemre márcsak a törvények miatt sem ajánlott.
2018. okt. 4. 17:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Semmi agresszív nincs az előző válaszomban. Ebben sem lesz.

Viszont az, hogy szinte lehetetlen elvenni... Mese. Habbal. Szerintem nagyon jól járnál, ha ezt igen hamar kivernéd a fejedből. Életet menthet. A tiédet.

A számítógép előtt ülve nagyon könnyű okosnak lenni, kiszámolni, hogy majd ha jön a perui indián, akkor így tartod a kést meg úgy suhintasz vele. Azonban éles helyzetben nincs idő gondolkodni, nincs idő azon agyalni, hogy hogy is kéne mos... mert már neked is ugrott. És ha ott azonnal nem teszed harcképtelenné, akkor viszlát. Ha neked szalad egy zsírosabb indián, akinek mondjuk a bőrkabátját vagy akár a vastagabb pulcsiját nem vágod egyből át elég mélyen, akkor nincs második esélyed. Már a földön fekszel kitekert karral, rajtad ül, még egy ütés a fejre, minden elsötétedik, nem is kell, hogy elvegye a késedet.

Utcán nem úgy történnek a dolgok, mint a filmeken, meg mint az oktatóvideókban a jutúbon.

Ha kartávolságon belülre kerül a támadód, jó eséllyel véged van. Főleg, ha felhergeli magát azon, hogy te kést rántasz. Vörös köd, aztán majd magyarázkodik a bíróságon, hogy nálad volt a kés, nem is akart ölni, csak kis aprót szeretett volna.

Fogadj meg egy jó tanácsot: ha tényleg az önvédelem a cél, akkor hordj gázsprét és / vagy gáz- vagy riasztópisztolyt. Ezek plusz a futás sokkal többet ér, mint kést adni a támadó kezébe.

2018. okt. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Olvasd el mégyegyszer a kérdést és a hozzászólásaimat mielőtt válaszolsz.
2018. okt. 4. 19:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Elolvastam. És?
2018. okt. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#1

Szerbiában illegál de 1 kés is,viszont ha a késed nem felcsatolva/zsebben hordod hanem PL táskában vagy autó csomagtartó (nem kézügyben) akkor mehet a dolog.. Magyarországon passz... de szerintem ottis valahogy igymengyen

2018. okt. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
azt hiszed bárki aki meg akar támadni gyomorba szúr a saját késeddel ezzel nem tudsz sokat kezdeni inkább gáz spray legyen nálad
2021. febr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!