Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti tapasztaltatok már alváspar...

Ti tapasztaltatok már alvásparalízist? Ha igen, elmesélitek, ti mit éltetek át?

Figyelt kérdés
Nekem egy pár napja volt, és azóta nagyon érdekel a téma.

2018. okt. 7. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem volt sokszor. oldalamon fekszek mindig és elalvás előtt ha olyan van akkor paralízis lenne de nem szoktam hagyni. ilyenkor csak az segít ha fél órát telózok mondjuk és utána próbálok meg aludni. hát először nem tudok mozogni aztán egyre jobban bénulok lefele. ha sokáig hagyom akkor zúg a fülem meg bedugul,meg mindenféle hangok vannak. "hintázni" szoktam ide oda azt akkor felébredek belőle.
2018. okt. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Korábban nem hittem a félálom-szerű állapotban, nem is éltem át ilyet, de pár éve ez történt:

Feküdtem az ágyamban és a sötét szobában különböző helyekről (íróasztal alól, ajtó felől, stb.) erős fényeket láttam megjelenni. Mint ha valakik elemlámpával világítanának felém. Régebben ugyan előfordult, hogy pont azt álmodtam, hogy az ágyamban fekszem és fura, ijesztő dolgok történnek, de akkor azzal löktem el magamtól a dolgot, hogy ha történetesen pl. egy szénakazalban aludnék, akkor is álmodhattam volna ugyanezt. Viszont ez a fényvillanós dolog biztos, hogy nem álom volt, mert egyszer még fel ia keltem és villanyt oltottam, annyira megijedtem. Ráadásul 4-5 hasonló eset is előfordult kb. 1 év alatt, de aztán szerencsére abbamaradt. Volt, hogy nem mertem elaludni, mert féltem, hogy megint valai ilyesmit fogok átélni. Az volt a legszörnyűbb, hogy nem voltam ura a saját tudatomnak, és fogalmam sem volt, mi történik velem.

(Egyébként rendszeresen vezetek álomnaplót, le is vannak írva ezek az esetek részletesen, de most nincs kedvem előkeresni.)

2018. okt. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem újabban sokszor van, de úgy, hogy felkelek az álmomból, nem tudom kinyitni a szemem, megmozdulni se tudok, és elkezdek ordítani, amit a külvilág csak nyögésnek hall. Aztán felkelek és alig tudok visszaaludni. Nekem akkor van főképp, ha háton fekszem, és újabban cseng a fülem is, mint a harangjáték és megfájdul a fülem tőle. Volt, hogy azt hittem valaki emeli a lábam, míg nem tudok mozdulni és arra keltem, hogy egy hatalmasat rúgtam. Meg egyszer, láttam valamit a szekrényben, azóta se szeretek arra felé aludni, pedig nem vagyok gyerek.
2018. okt. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenféle álom lehet ilyenkor. A legizgalmasabb az, ha ugyanaz a helyszín, mint ahol éppen vagy, és azt hiszed, hogy ez a valóság.
2018. okt. 8. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!