Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi tiszafa (fenyő) termés...

Mennyi tiszafa (fenyő) termés elegendő a halálos mérgezéshez?

Figyelt kérdés
Eddig nemis tudtam, hogy mérgező, pedig rengeteg ilyen fát látni parkokban, köztereken is, pl Bécsben Schönbrunnban pont za állatkert bejárata mellet van rengeteg hatalmas tiszafa(fenyő) a szép hívogató piros bogyóival amit kisgyerekek simán megehtnek...Szóval érdekelne, hgoy mégis mennyi kell hozzá, hogy pl egy kisgyerek vagy egy felnőtt halálos mérgezész kajon?Egy marok, vagy egy vödör?

2018. okt. 11. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Maga a magköpeny (a piros húsa a bogyónak) nem mérgező, ha valaki a magot kiköpi.

Ezen kívül viszont MINDEN része a növénynek (ág, mag, levél stb.) súlyosan mérgező.

Azt, hogy mennyi a halálos adag, nehéz megmondani, mert nem tudjuk, az adott növényi rész pontosan mennyi hatóanyagot tartalmaz. Illetve nem mindegy, mekkora a testsúlya a fogyasztónak.

Én úgy tudom, hogy egy kis (3-4 éves) gyereknél már 5-6 mag lenyelése nagyon súlyos mérgezést okozhat.

2018. okt. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
A levelekből 50g a legkisebb halálos mennyiség állítólag, de végigolvasva az angol nyelvű oldalakat is úgy tűnik, hogy csak igen extrém esetekben lehet ebbe belehalni. Rengeteg egymásnak ellentmondó információ kering, de komolyan vehető orvosi oldalak szerint halálos mérgezés csak sok évente történik és az áldozatok mind rendelkeztek valamilyen szívproblémával korábban.
2018. okt. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor annyira mégsem veszélyes közterületen dísznövénként alkalmazni egy ilyen fát...
2018. okt. 12. 16:39
 4/6 anonim ***** válasza:
31%

Én azért sem gondolom, hogy olyan iszonyat veszélyes lenne, mert nagyon sok tiszafa van közterületen, de nagyon-nagyon ritkán hallani mérgezésről.

Amúgy nem tudom, tudtad-e, hogy a legtöbb tiszafa kétlaki, vagyis van belőle "fiú" és "lány". Csak azon a fán teremnek bogyók, aminek nőivarú virágai vannak :)

2018. okt. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A tiszafa terméséből készül dzsem is: [link]
2018. okt. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Ha a magot egészben nyeled le, és nem sérül, akkor semmi bajod nem lesz, kimegy hátul azt jónapot! Ha viszont meg is rágod a magokat, a méreg a szervezetedbe jut.
2019. júl. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!