Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Távcsővel lehet látni a...

Távcsővel lehet látni a szupermasszív fekete lyukat a galaxis közepén?

Figyelt kérdés
2018. okt. 14. 10:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Hogyha úgy ábrázolják ahogy a filmeken hogy körülötte fények vannak akkor talán lehetne látni, mert 25 ezer fényév az nem nagy távolság.
2018. okt. 14. 10:17
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, ha távcső alatt minimum egy Hubble űrtávcsővet értesz.
2018. okt. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
...olyat, ami rádióhullámokat érzékel, merthogy a többit elnyeli az a masszív por, ami köztünk van.
2018. okt. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Most, kb. háromnegyed éve kötötték össze Földön lévő különböző ponton levő eszközöket és csináltak megfigyeléseket róla különféle tartományokban. Nem tudom azóta mennyire értékelték ki már az adatokat, tették össze a mérési eredményeiket, illetve hogy rendereltek-e róla már fotókat is. Valamikor idén év közepe-vége felé mondták, hogy meglesznek.


És nem csupán a galaxisunk közepében lévő fekete lyukat, hanem fekete lyukakat, ugyanis van ott több is és ez után fogják majd megfigyelni a szomszédos galaxisoknál is ezeket, hasonló technikával.


Ugye az okozza a nehézséget, hogy a porok-gázok miatt nehéz látni (főleg optikai tartományban ugye...) illetve egyébként is sok nehézséget okoz a megfigyelésük.


De állítólag most majd születnek olyan mérések/felvételek, amiknél talán részletesen meg lehet őket figyelni, a gravitációs lencsehatáson kívül (bár ez is nagy szó, ha nem valami ideális elhelyezkedésű jelölt van) talán még a jetjeiket, a különféle gázok és egyebek mozgásait is talán (spektrofotometriás módszerekkel), és sok egyebet

2018. okt. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ma 15:05-ös vagyok


amúgy valamelyik ELTE Atomcsill előadásban volt erről szó tán fél éve... de lehet, hogy máshol (polarisos előadáson, vagy másutt? illetve volt róla cikk is), de talán mintha vagy Dávid Gyula, vagy Katz Sándor valamelyik ismeretterjesztő előadásában lett volna erről szó

2018. okt. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én általában a kis színházi látcsövem elé fekete fotókartont ragasztok és így nézegetem a szupermasszív fekete lyukakat. Olyan feketék, hogy csak na!
2018. okt. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!