Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A fekete lyukon történő...

A fekete lyukon történő időutazásról mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sokan feltételezik, hogy a fekete lyukakon keresztül lehetséges az időutazás, mert a csillag gravitációja az időt is magához képes valószínűleg vonzani.

Nekem viszont ellentmondásos a dolog. Ezek szerint az elméletek úgy vélik, hogy a mi földi múltunkba tehetünk egy időutazást, ha belépünk akármelyik fekete lyukba? Ha a fekete lyuk egykor csillag volt, akkor ott egy külön naprendszer is létezhetett bolygókkal, ahol lehetett akár élet is. Szerintem az a fekete lyuk az ott végbement időt és nem a mi időnket szippantotta magába. Tehát szerintem, ha lehet abban hinni, hogy a fekete lyukon át lehetséges az időutazás, akkor nem az itt végbement múltba térnénk vissza, hanem annak a naprendszernek a múltjába, ami ott volt akkor.

Az időutazásos elképzelések hipotetikusak ugyan, de nagy koponyák, mint Einstein lehetségesnek tartották. Viszont olyan vérmesek az ezzel kapcsolatos remények, holott számtalan ellentmondása van. Az egyik, hogy a galaxis maga is forog, tehát ha időben vissza is mennénk, lehet, hogy az űr valamelyik pontján érnénk ki és nem az adott bolygón, mert az egészen más helyen állt akkor, mint amikor visszamentünk az időben.



2018. júl. 27. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit előreszaladtál. Elég addig gondolni, hogy a fekete lyuk atomjaidra szaggatna téged, és az űrhajódat is. Abba meg ne is menjünk bele, hogy el sem tudunk jutni egy fekete lyukig.
2018. júl. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, de akik időutazásról ábrándoznak, azok ezen keresztül képzelik el. Abba nem akarok belemenni, hogy mit kell ehhez elérni, mire van szükség, hogyan kell egy időgépet, vagy űrhajót megépíteni. Engem az foglalkoztat, ha tényleg megköti az időt, akkor nem lehet, hogy nem a mi általunk élt és megélt időt vonzza be a gravitációja a fekete lyuknak, hanem abban a tartományban zajló időt? Mert akkor az időutazás nem vetheti vissza az embert pl. Jézus Krisztus születésének feltételezett idejébe, hanem mondjuk az egyik valaha ott volt bolygóra
2018. júl. 27. 14:42
 3/12 Farkas999 ***** válasza:
100%

A probléma erőse scifi jellegű, de inkább csak fi :D

Itt sok mindent olvashatsz róla:

[link]

2018. júl. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Korábban volt itt egy kérdés, hogy az időgép egyben űrhajó is kell-e legyen, hiszen ha időben vissza tudnánk menni, akkor térben is követni kellene az azóta történt mozgásokat, pl. a Föld, Naprendszer, stb. mozgását. De mivel az időutazás egyelőre csak fantáziálás szintjén működik, kár belebonyolódni.
2018. júl. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az időben lehet utazni... Előre. Ennek semmi elvi akadálya, még fekete lyuk se kell hozzá, csak a technológiánk van még messze tőle.


Hátrafelé utazni már jóval nehezebb ügy. Nem ártana hozzá pl. egy negatív tömegű fekete lyuk. Negatív tömegű anyaggal viszont még nem találkoztunk. Még részecskék szintjén sem, nem hogy nagy tömegű égitestekként.


[link]

2018. júl. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ugyanaz másképpen:

[link]

2018. júl. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Valóban ahogy előttem írta, visszafele az időben nem lehet. Ez egy fontos szabálya az univerzumunknak.
2018. aug. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
8%
Nem létezik időutazás, mivel idő sincsen, csak egy paraméter az egyenletekben. fEkete lyukakon sem lehet időben utazni, csupán félreértelmezése a fizikának
2018. aug. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szoval egy fekete lyukba mivan?

Ssnki nem tudja h mitortenne mert senki nem jart benne

2018. aug. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Lehetséges előre fele, de nem élnéd túl, de elvileg minél közelebb vagy egy fekete lyuk szingularitásához annál lassabban érzékeled az időt a gravitáció miatt, tehát láthatod az univerzumot egyre jobban felgyorsulva, de nem érkeznél meg mondjuk ezer évvel későbbre január elsejére, mert lehetetlen kiszabadulni egy olyan fekete lyukból ami már a szingularitás felé vonz. Hátra fele elvileg teljesen lehetetlen az időparadoxonok miatt is. Ha meg is tudnád oldani akkor azzal is foglalkozni kéne hogy a te tested ne utazzon vissza mert akkor nem emlékeznél arra hogy visszautaztál plusz, ha a környezetet küldöd vissza akkor számolnod kell azzal hogy az űrben kötsz ki mivel ahoz hogy ott térj magadhoz ahol vissza ugrottál, követned kéne a Föld, a Naprendszer és a Galaxis mozgását. :D Gondolkoztam azon, hogy ha több idősík is van és az azok közti utazást lehetővé lehetne tenni (pl olyan féreglyukkal ami nem csak a térben képes hidat képezni) akkor meg abban az idősíkban már más a történelem, úgy meg teljesen felesleges.
2018. aug. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!