Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi értelme van az életnek? Mi...

Mi értelme van az életnek? Mi értelme mindennek?

Figyelt kérdés
Ha úgy is teljes szenvedés az egész, mindig csak azt csinálni amit nem szeretnénk, valaki egész életét fájdalommal éli, fogyatékossággal. Le dolgozunk egy életet mindhiába, azért hogy aztán öregek otthonába vagy jobb esetben otthon az ágyban meghaljunk. Mondjátok meg nekem mi értelme az egésznek! Miért kell ezt. A szüleink erre a világra vállalnak gyereket. Ha engem születésem előtt megkérdeztek volna, hogy a világra akarok e jönni, nemmel válaszoltam volna.
2018. okt. 17. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Az az értelme, hogy értelmet adj neki.
2018. okt. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden szavaddal egyetértek..én is nemmel válaszoltam volna.Mondom ezt úgy hogy középkorú vagyok,semmiben nem szenvedek hiányt,mindenem megvan.Mégsem látom edigi életemnek semmi értelmét,megszülettem,alig pár évesen már tanulni kényszerültem ez tartott 15 éven keresztül,gyűlöltem az iskolát.Alig hogy véget ért,kötelezően be kellett vonulnom katonának,utána pedig dolgoznom kellett-kell mert ha nem akkor éhen döglök..Azóta is minden reggel ébreszt a telefon,én meg megyek azt csinálni amit utálok,álszent,kétszínű emberek között lenni amit utálok,pedig közel ktsuer annyit keresek mint az országos átlag,de ez sem okoz örömet..alig várom hogy hétvége legyen és megszabaduljak ha csak 1-2 napra is az egész dologtól..Keressek más munkát,olyat amit szeretek csinálni?Ilyen nincs.Volt vagy 15-20 munkahelyem,változó területeken,mindet megutáltam rövid időn belül.Alig vagyok 40 éves és belefáradtam mindenbe,ebbe az egész mókuskerékbe.Soha nem vállalnék gyereket,mert mi lennevha ő is így látná a világot mint én,és neki is kínlódás lenne az élete.

Ha lenne olyan lehetőség hogy átadjam a hátralévő éveimet mondjuk egy beteg fiatalnak hohy ő élhessen tovább,én biztos megtenném és kiszállnék ebből az egészből.

2018. okt. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 csatrad ***** válasza:

ha nem tetszik a vilag akkor valtoztasd meg

ha ugy erzed keves vagy ahoz akkor keress hasonlo gondoljodasut mint te es probaljatok egyutt

2018. okt. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nincs értelme. de hamár ittvagy kikell élvezni :D ez az én nézőpontom.
2018. okt. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én a Biblia alapján abban hiszek, hogy az ember nem pár évtizedre lett teremtve, hanem egy örökkévalóságra. Sajnos az első emberpár hibájából porszem került az isteni gépezetbe, és minden ember halandó lett. De Isten gondoskodott arról, hogy a jövőben a királysága által újra paradicsomi állapotok legyenek a földünkön, és el fogja törölni a halált és a szenvedést.

Ahogy az ígéret hangzik:

Jel. 21: 3-5

És hallék nagy szózatot, a mely ezt mondja vala az égből: Ímé az Isten sátora az emberekkel van, és velök lakozik, és azok az ő népei lesznek, és maga az Isten lesz velök, az ő Istenök.

És az Isten eltöröl minden könyet az ő szemeikről; és a halál nem lesz többé; sem gyász, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak.

És monda az, a ki a királyiszéken ül vala: Ímé mindent újjá teszek. És monda nékem: Írd meg, mert e beszédek hívek és igazak.


Enélkül a reménység nélkül nagyon nehéz lenne ezt a világot elviselnem.

2018. okt. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!