Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan legyen jó a tanügetésem...

Hogyan legyen jó a tanügetésem és a könnyített ülésem?

Figyelt kérdés
Még nyár elején kezdtem el a lovaglást (akkor is maximum 4x ültem lovon még júniusban) és most már szeptembertől minden második héten 2x. (lovas suliba járok ugye) Az edző szerint jó a tanügetésem de én nem érzem annak és előrébb csúszik a lábam a kengyelben,és kicsit pattogok.:/ Még pénteken pedig elkezdtem tanulni a vágtát is és azt mondta hogy viszonylag jól ültem. Viszont a könnyített ülés nem megy. Az edző mindig mondja hogy ne lendületből álljak ki de egyszerűen nem megy. Ezért a tanácsotokat szeretném kérni hogy hogyan ülhetnék biztosabban tanügetésben és hogyan kell jól könnyített ülésben ki állni a nyeregből. A vágtát igaz hogy csak most kezdtem el de érdekelne hogy ott hogyan kell helyesen ülni. Még annyi lenne hogy a bokámon hogyan tudnék lazítani? A válaszokat előre is köszönöm!:D

2018. okt. 28. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Jobban szoríts a térdeddel/comboddal és menni fog mind.
2018. okt. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Okés köszönöm.:D
2018. okt. 29. 09:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem meg tanügetést és vágtát tekintve pont fordítva.
2018. okt. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mármint hogy érted?
2018. okt. 29. 16:03
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként a könnyű ügetés az megy.
2018. okt. 29. 16:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy ha szorítod combbal, akkor becsapod magadat, nem azért nem pattogsz, mert kiülöd, hanem azért, mert kapaszkodsz.

Azt hittem, azon régi időkhöz képest, mikor én tanultam, a modern világban már kielemezték tudományos módon a tanügetést, de még nem találtam ilyent a neten. :) Ennek hiányában azt sem tudom megmondani, ez az egész fölfelé lökés-mozgás az ember melyik részében nyelődik el, vagy mittudomén hogy fogalmazzak. A normális futószáras edző látja - de persze érezni is, hogy elmúlt a kellemetlenség.

Ha ez vigasz, hivatásszerűen lovagolók sem mind találták ezt meg.

De az biztos, hogy a lábbal való kapaszkodás, hátradőlés, ágyék erőltetett mozgása, ezek zsákutcák.

2018. okt. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem és köszi:D
2018. okt. 29. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!