Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Harry Potter és Voldemort...

_RGY_ kérdése:

Harry Potter és Voldemort rokonok voltak?

Figyelt kérdés
Szerintem igen, mivel Harry felmenői között voltak a Peverell fivérek. Harry az egyiktől örökölte a köpenyt. A középső testvérnek volt a köve, ami benne volt Gomold gyűrűjében (később Voldemort horcruxa). Gomold volt Voldemort nagyapja, tehát valamilyen szinten Harry és Voldemort rokonok, nem?

2018. okt. 30. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet de hogyha megfigyelés a történetet akkor valahogy mindig kiderül, hogy ő neki a testvére ő neki az anya stb.
2018. okt. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Lehet de hogyha megfigyeled a történetet akkor valahogy mindig kiderül, hogy ő neki a testvére ő neki az anya stb.
2018. okt. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A könyv szerint az aranyvérű családok mind rokonságban állnak egymással.

Mivel mindketten félvérek, valamilyen szinten biztosan rokonok.

Inkább az a kérdés, hogy milyen régi a rokonság?

Sem Bogar bard mesé, sem a Halál ereklyéi (Ignotus sírköve) nem igazítanak el a dátummal kapcsolatban.

Élhettek 150 éve, de akár 1500 éve is.

Tehát ha csak a 3 testvért nézzük, iszonyatosan távoli a rokonság, ennyi generáció messzeségből nézve tutira te és én is rokonok vagyunk valahol...

Persze az már inkább valószínű, hogy náluk közelebb is akad kapcsolódási pont a családban.

2018. okt. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 A Peverell családról tudjuk (Hermione nézi meg egy varázslócsaládokkal foglalkozó könyvben a 7. kötetben), hogy a férfiág kihalása, azaz a vezetéknév eltűnése "évszázadokkal ezelőtt bekövetkezett".
2020. ápr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
4# Furcsa az érvelésed... a nőági leszármazás neked nem rokonság?
2020. ápr. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#5 Egy szóval sem mondtam ilyet. Amit leírtam, így hangzik el a könyben, és arra akartam utalni vele, hogy a #3 válaszából az a rész, hogy a Peverell testvérek élhettek 150 vagy 1500 éve is, nem stimmel, a testvérek legalább 2 évszázada évszázada éltek, illetve valószínűleg még régebben.
2020. ápr. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
oké, így már értem, bocs.
2020. ápr. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!