Mi az a lucsok?

Figyelt kérdés

2018. nov. 3. 09:25
 1/7 anonim válasza:
Vizes kosz
2018. nov. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


Maga a lucsok szó extrém nedvességet takar, lásd például a lucskos káposzta nevű ételt, ami úgymond tocsog a levében.

Aztán használják arra ha valaki elázott az esőben, hogy tiszta lucskos lettem, ez nem feltétlen koszos vizet jelent, hanem, hogy csurom-merő víz.

És amikor azt emlegették, hogy annyira izgultam, hogy tiszta lucsok lett a bugyim, az sem arra utal, hogy valaki bepisilt.

Tehát extra / extrém nedvességet, sok lét, vizet, folyadékot takar maga a lucsok szó.

2018. nov. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi. És mi az a csurom?
2018. nov. 4. 10:37
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

A csurom-merő az ugyanaz, mint a teljesen, totálisan. :)

Ezt a fogalmat folyadékokra mondják, pl.

csurom-merő víz, csurom-merő vér, csurom-merő sár.

Tudom, kissé régies kifejezés, de nem árt az ilyeneket is tudni. :)

2018. nov. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De maga a csurom, mint önálló szó. Az micsoda? És mennyi a csomó? Mert a csomó az csak egy, inkább csomók lenne, mert az jelentene sok valamit. De a csomó az egy darab csomó. És milyen hideg a jég? Mikor azt mondod jég hideg. Megmérted, mikor mondtad, hogy milyen hideg a jég, és olyan hideg volt, mint az a valami? És a jég mindig ugyanolyan hideg? Ezek az élet nafy kérdései.
2018. nov. 5. 05:38
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Értem. Te most nagyon ráérsz, vagy plusz pontokért hajtasz. Hát, sok sikert. :)
2018. nov. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Gondolkodom a magyar nyelven.
2018. nov. 6. 07:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!