Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan, milyen módon "kényszer...

Mrobee84 kérdése:

Hogyan, milyen módon "kényszeríthetem" válaszadásra a (z I. fokú) gyámhivatalt?!

Figyelt kérdés
röviden a sztori: jogellenesen vitték gyermekem külföldre, hazahozatali eljárásom a külföldi III.fokú bíróság (legfelső) felfüggesztette, ugyanis közben (7 hónap elteltével) az I. fokú gyámhivatal hozzájárult a külföldi tartózkodáshoz. Említett gyámhivatalt közigazgatási perbe vontam, arra hivatkozva, hogy vélemény szerint "már" nincs jogköre gyermekem felett. Eddig semmi válasz, sem nekem, sem a közigazgatási bíróságnak, arra a kérdésre, ill. felszólításra, hogy tisztázzák joghatóságukat ebben a kérdésben. Mivel a hazahozatali lejárás már több mint másfél éve zajlik (lásd III.fokon járunk), így csak az idő telik, de azon kívül semmi nem változik. Ezt az állapotot szeretném valahogy "megmozdítani", és a lehetőségek felől érdeklődöm, mert kifogytam az ötletekből. Köszönöm!

2018. nov. 5. 22:21
 1/1 anonim ***** válasza:
47%
Ha még a JOG kategóriát sem találod, akkor eléggé esélytelen vagy.
2018. nov. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!