Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megszűnt a munkahelyem és nem...

Wanted121 kérdése:

Megszűnt a munkahelyem és nem fizetett ki normálisan a cégem 156 órára csak 23ezer forint utalt ell a cég most hova kellene fordulni mert ügye a szerződésen csak a minimálbér és a többi borítékba hogy bizonyítsam ezt be?

Figyelt kérdés
2018. nov. 9. 10:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Elmaradt bér miatt

• fordulhatsz az illetékes Közigazgatási és Munkaügyi Bírósághoz, illetve

• közjegyzőtől kérhetsz fizetési meghagyást. Ha a munkáltató 15 napon belül vitatja, akkor perré alakul, ha nem vitatja, akkor végrehajthatóvá válik.


Persze, csak a jog szerint megillető bért követelheted, munkaszerződés, munkaügyi nyilvántartás stb. alapján.

Te dolgod, de én még ilyen helyre sem írtam volna borítékban kapott pénzről, és még csak szűk körben sem beszélnék róla. Legalábbis, ha nem vallottad be és nem fizetted meg az utána járó adót, illetéket. Ha nem vallottad be és nem fizetted fizetted meg, akkor adócsalás, legkevesebb, hogy a NAV megfizettetheti az elmaradt adót, járulékot, de még adóbírsággal is sújthat.


Nem tudom, hogy milyen körülmények közt szűnt meg a munkahelyed. Ha fizetésképtelenné vált a munkáltatód, akkor bizonytalan még a jog szerint járó bér megkapása is; a tartozások közt a munkabér tartozások eléggé a sorrend végén vannak, nem biztos, hogy jut rá pénz. Akkor, sajnos, a „járni jár, de nem jut” esete fog érvényesülni.

2018. nov. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ja, biztos becsületesen bevallotta és adózott utána. 😃


Jobban jársz, ha nem akarod bebizonyítani, mert ha sikerülne is, az adóhivatal úgy megbüntetne, mint a huzat, ahogy az előző is írta. Sokkal többet buknál a dolgon, mint így.

2018. nov. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!