Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Balkezesek ti is így vagytok...

Balkezesek ti is így vagytok ezekkel a dolgokkal?

Figyelt kérdés

Az osztályokba van még rajtam kívül 2 balkezes és ők nem így vannak ezekkel a dolgokkal.

Amikor röplabázunk ők bal kézzel szerválnak és bal kézzel ütik le a labdát. Én jobb kézzel szerválok és balkézzel ütöm le a labdát. A tanárom szóvá is szokta tenni hogy te nem balkezes vagy. Én meg mondom hát egyszer így egyszer úgy. Ti mindig ugyanazt a kezeteet használjátok ha sportról van szó?

Az étkezésnél mindig figyelek arra, hogy pont úgy üljek hogy ne ütközzön a kezünk a másikkal. De a héten észre vettem hogy az osztálytársam aki balkézzel ír jobb kézzel evett. Én valahogy nem tudom olyan ügyesen használni.

Szoktak panaszkodni hogy ők nem tudnak ollóval vágni vagy a számítógépen egérrel könnyen boldogulni.

Èn kaptam balkezes ollót anno viszont az óvodába sose volt és bevinni meg nem lehetett és így megtanultam a másikat használni és a mai napig avval jobban tudok vágni mint amit eredetileg 'nekem' találtak ki. És az egérrel is így vagyok hogy ezt tanultam meg és valahogy nem értem furának.

Amit viszont nagyon sok mindenki megjegyezte hogy magam felé fordítom a lapot. Mármint hogy kb 90°-os szögben tartom amikor írok. Ezen sok mindenki megszokott döbbeni hogy így hogy lehet írni. Viszont ha egyesen van a lap akkor nem tudok írni. Muszáj lefordítani. Ti is elszoktatok ? Van olyan tanárom aki minden dogánál külön ültet mert azt hiszi hogy a padtársamnak akarom mutatni a dogát de nem tudom neki elmagyarázni hogy balkezes vagyok és másképp nem tudok írni. Ő meg erre csak annyit szokott válaszolni hogy ülj el. Már amikor vele van óránk és tudom hogy doga lesz vagy valami külön munka akkor már mondom neki hogy akkor èn már most elülök. Veletek is volt már ilyen? Vagy hasonló?

Persze a konzervnyitó, vízforraló, néhány bögre, mosogatás az már nem is számít nehézségnek. Van még néhány dolog amit 'nem tudok" használni de ennyi jutott most eszembe.



2018. nov. 16. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valaki balkezes, még nem béna a jobb keze. Ha íráson kívül más dolgokra azt könnyebb használni, akkor nyugodtan használd azt. Vannak, amiket kifejezetten muszáj ugyanúgy csinálni, mint a jobbkezesek. Ha pl. autót vezetsz, azt pont ugyanúgy kell csinálni, mint a jobbkezesek. Én bal kézzel írok és bal kézzel fogom a kanalat, ollóból pedig jobbkezeset használok, de bal kézzel. Viszont pl. egeret ugyanúgy használok, mint a jobbkezesek. Játszom ukulelén és gitáron, azokat is jobbkezesen szoktam húrozni és úgy használom, mint a jobbkezesek.
2018. nov. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Ti mindig ugyanazt a kezeteet használjátok ha sportról van szó?"


Nem. Sporthoz, barkácsoláshoz, erőt igénylő dolgokhoz a jobb kezemet használom. Íráshoz és evéshez a balt, és a dominánsnak is azt tekintem.

Ami érdekes: annak idején mindkét kezemmel tudtam írni a táblára (krétával és filctollal is), papírra viszont nem.


"Szoktak panaszkodni hogy ők nem tudnak ollóval vágni vagy a számítógépen egérrel könnyen boldogulni."


Ja igen, én is jobb kézzel egerezek, egyszerűen azzal tanultam meg. Ollóval is ügyetlen vagyok bal kézzel.


"Viszont ha egyesen van a lap akkor nem tudok írni. Muszáj lefordítani. Ti is elszoktatok ?"


Nem, ilyet még nem is láttam soha.

2018. nov. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amúgy az a papírforgatós dolog nem feltétlenül amiatt van, hogy balkezes van. Általános suliban volt egy osztálytársnőm, aki nem 90°, hanem kb. olyan 160-170°-ban elforgatva írt, vagyis szinte teljesen fejjel lefelé. Jobbkezes volt.
2018. nov. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én jobbkezes vagyok. De sokmindent balkézzel csinálok. Egy barátnőm balkezes, de sok mindent jobbkézzel csinál. Az egeret is jobbkézzel használja. Balkezes ollóval jobban vág, de jobbkezessel is megoldotta!

Jobbkezesek is vannak, akik elforgatva írnak. Volt egy osztálytársam, ki majdnem fejjel lefelé!

Enni, ha egykézzel eddig mindenkit azzal a kézzel láttam amilyen kezes. De ha késsel villával, akkor jobb kéz kés, bal kéz villa!

Én jobbkezesként egy csomó mindent balkézzel foguk meg. Emellett a táskákat is mindog bal oldalon hordom (jobb vállamon egyszerűen nem tudom megtartani).

2018. nov. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!