Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akciós kínai áru esetén...

Akciós kínai áru esetén hogyan működik a vám?

Figyelt kérdés
Ha rendelek valamit kínából, aminek az értéke bőven meghaladja a vámhatárt, mondjuk rendelek valamit, aminek az értéke 30ezer forint, de én azt akciósan vettem (fekete pénteken), vagy aukción megvettem olcsóbban, és így az értéke már a vám határ alatt van (23euró, vagy 42euró, ha jól olvastam van egy ilyen kiskapu is) akkor így is ki kell fizetni a vám értékét a termék reális, teljes árára?

2018. nov. 17. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:

A ténylegesen kifizetett ár után kell illetéket fizetned, ezt pedig a számlával igazolod.

Teljesen mindegy hogy mennyi volt az elvi eredeti ára, így is rengeteg kínai oldal trükközik azzal hogy hamis eredeti árat jelöl meg (amennyibe a termék soha nem került, de nagyobb leárazásnak tűnik az az ár amiért majd megveszed).


22 euró érték fölött kell áfát fizetned, ami 7 ezer forint körül van. Ha ezt még mindig meghaladja a leárazott ár is, az után fizetsz. Nem számít az eredeti ára.

2018. nov. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

A számlát azt meg a rendelésnél tudom letölteni ha jól gondolom?

2018. nov. 17. 14:45
 3/3 A kérdező kommentje:
És arra hogy van a vám, ha több terméket rendelek, de egy csomagban érkezik? Például ha rendelek egy 500 forintos telefontokot, és egy 15 000forintos turmixgépet (akármit), de egy dobozban érkeznek. Akkor az olcsó telefontokra is kell vám+áfa+egyéb más? Mivel ez nem haladná meg a 22eurós határt.
2018. nov. 23. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!