Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha csütörtökön be fizettem a...

Ha csütörtökön be fizettem a csekket ma már be ért a gázszolgáltatóhoz?

Figyelt kérdés

#Bebike16
2018. nov. 20. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
be
2018. nov. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
arra kérném, hogy privát üzenetet ne írogasson
2018. nov. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bízom benne mert fontos
2018. nov. 20. 09:25
 4/9 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek
2018. nov. 20. 09:26
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha belföldi átutalás volt, márpedig az volt, akkor már megkapták.
2018. nov. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen
2018. nov. 20. 09:30
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor le is állítják a gáz kikapcsolást ha be ért a csekk mert ez miatt fontos hogy be e érkezett
2018. nov. 20. 09:39
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak tippelni tudom, hogy nem a szolgáltató ügyfélszolgálati irodájában történt a befizetés. Azt is, hogy nem a ritkábban használt bankfióki befizetéssel, hanem a postán.

Ha nem tévedtem le a helyes tipp ösvényéről, akkor „A Posta a készpénzátutalási megbízás bizonylaton feltüntetett összeget a befizetési bizonylat OCR sávjában szereplő fizetési számlaszám vagy egyéb azonosító alapján, a tárgynapi elszámolási időponttól számított második munkanapon, a fizetési számlán történő jóváírás céljából a számlát vezető hitelintézethez juttatja el.” ← A MAGYAR POSTA ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEI A KÉSZPÉNZÁTUTALÁSI MEGBÍZÁSSAL, ÉS EXPRESSZ KÉSZPÉNZÁTUTALÁSI MEGBÍZÁSSAL TÖRTÉNŐ KÉSZPÉNZBEFIZETÉS SZOLGÁLTATÁS IGÉNYBEVÉTELÉHEZ

Ez azt jelenti, hogy tegnap eljuttatták a gázszolgáltató pénzintézetéhez; a gázszolgáltató számláján a jóváírás bizonyára már tegnap, de legkésőbb ma reggel megtörtént.


Csakhogy! A szolgáltatónak a beérkezett befizetéseket könyvelniük kell. Olyan szolgáltatóknál, ahol lehetőség volt regisztrálni, és látom a számla-ügyeimet, azt látom, hogy 3-5 munkanap, mikorra lekönyvelik, addig be nem fizetettnek látszik. Éppen ma (kedd) délelőtt néztem, hogy egy pénteki (reggel 5:07-kor történt) csoportos beszedés státusza: befizetésre vár. Persze, ha eljutnak addig, hogy lekönyvelik, akkor a tényleges beszedés napját, múlt pénteket fogják szerepeltetni (a következő számlán az a dátum lesz, ahhoz írják majd, hogy „Befizetését köszönjük!”), de jelenleg, tartozásomként szerepel.


Persze, ha megérkeznének a szerelők a kikapcsolásra, nekik megmutathatod a befizetést igazoló csekket. Aztán vagy telefonálgatnak, hogy „aranyos Katikám, nézd már meg légy szíves…”, és lehet, hogy utána tudnak nézni és elfogadják; de lehet, hogy azt mondják: „mi azt az utasítást kaptuk, hogy kapcsoljuk ki a szolgáltatást, intézze az ügyfélszolgálattal a visszakapcsolást!”.

2018. nov. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem csak itt az is az érdekes hogy a kikapcsolási levélben feltüntették azt is amit már be fizettem és meg is kaptak uttána jött egy másik levél ami már nem ajánlott csak amiben olyan csekk volt amit még fizessek be
2018. nov. 20. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!