Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » E. T. a foldonkivuli fiú vagy...

Sopronfeco kérdése:

E. T. a foldonkivuli fiú vagy lány? Azaz milyen a neme az űrlénynek?

Figyelt kérdés

2018. nov. 26. 10:15
 1/2 2*Sü ***** válasza:
78%

Idegen lényről, egy idegen faj tagjáról van szó, eleve kérdés, hogy ebben a fajban vannak-e nemek, ha vannak, akkor két, esetleg több nem létezik-e. Illetve kérdés, hogy ha két nem is van, az mennyiben feleltethető meg a földi hím és nő nemeknek. Mindenesetre az E.T. földönkívülije a filmben elhangzottak, illetve a film cselekménye alapján egy ismeretlen nemi összetételű fajnak egy ismeretlen nemű egyede. Lényegtelen kérdés volt a cselekmény szempontjából, így nincs részletezve.


Ha viszont úgy nézzük, az eredeti hangját és a magyar szinkronhangját is férfi adta. A forgatókönyv is a „he” személyes névmással hivatkoznak rá – ritkábban úgy, hogy „the creature” –, ez megint azt erősíti, hogy az elképzelésben a lényünk inkább a férfinak felelt meg a föld nemekkel való összevetésben.

2018. nov. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Koszonom es egyet is ertek veled,magam is erre a kovetkeztetesre jutottam,sot elolvastam a Zold Bolygo konyvet is ami az ET folytatasa,es mar az o bolygojan jatszodik a tortenet...igaz ott mar nem ET-nek hivjak a lenyt de par dolog kiderul rola,pl hogy tobb szaz eves mar...

De a konyvbol sem derul ki,hogy milyen nemu a leny,ill,hogy van e neme egyaltalan...

Pont ezert vagyok ra kivancsi,hogy ki mit gondol rola...

akar kevesbe targyilagosan....:)

koszonom a valaszt!

2018. nov. 26. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!