Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tennetek a helyemben?...

Mit tennetek a helyemben? Kerlek, ha van idod elolvasni a tortenetemet, segits!

Figyelt kérdés

Igazsagugyi igazgatasi szakon vegeztem az egyetemen elozo ev tavaszan, majd az osszel folytattam tanulmanyaimat a jogasz szakon, roviditett kepzesen.

Meg 2,5 ev van az allamvizsga megszerzeseig, de a jogi sulit leginkabb a szuleim nyomasara kezdtem el.

Mindig is a kozmetikus szakma erdekelt, most erzem azt, hogy belevagnek es teljes erobe dobassal tudnam csinalni es oromomet lelnem benne.

A jogi sulit eddig a szuleim fizettek, viszont elozo felevtol kezdodoen en rendezem az anyagiakat.

Sajnos nincs valami fenyes fizetesem, igy nem allok ugy anyagilag, hogy felevente 220.000 ezer forintot kizsebeljel az egyetemnek, illetve nem szeretnek a joggal foglalkozni a jovoben.

Hallgassak a szuleimre, s fejezzem be, hogy “meglegyen a papir”?

(“Azt senki sem veszi el toled.”)

Kinszenvedes a vizsgaidoszak es allandoan azon agyalok, hogy majd egyszer a kis kozmetikai szalonom hog epuljon fel.

Egyebkent nem vagyok rossz tanulo, igyekszem a legjobbat kihozni magambol es jo jegyeket szerezni a vizsgak soran, de nem erzem, hogy ez az en utam lenne.

Leginkabb a szuleimtol felek, hogy eddig alltak az onkoltseges kepzes fizeteset es ha otthagynam a sulit, az a penz pocsekba menne, de nem az en szakmam ez.. csinaljam meg, hogy legyen egy dr. a nevem elott, aztan foglalkozzak a kozmetikai kepzessel?

Ugy erzem, Anyaek nagyon visszahuznak es en pedig hallgatok rajuk, de a belso megerzesem masfele terelodik.

Leginkabb a penzuket sajnalom, amit eddig ram forditottak.

Nem erzem, hogy a jogi diploma nelkul nem allnam meg a helyemet, ha esetleg a kozmetika befuccsolna, hisz mar van egy diploma a kezemben.

Raadasul dolgozok a suli mellett, inkabb az okj-ba fektetnem a penzemet, mint egy olyan kepzesbe, amit nem akarok csinalni a jovoben.

Egyebkent az Anyukam kozmetikus, ott logtam mindig a laba alatt, amikor dolgozott, 5-6 eves korom ota hesegetem ezt a gondolatot, hogy nekem a szepsegiparban kene elhelyezkednem...

Ti mit tennetek?


2018. nov. 29. 12:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Nemsokára jön majd egy rakás idióta, akik a felpontozásért cserébe benyögik a szokásos szar dumákat, hogy "Éld meg az álmaid!" "Légy önmagad!" "Kiváló kozmetikus leszel, párom az orvosit hagyta ott miatta, és mára van 6 kozmetikája és milliárdos!"


én meg leírom neked az igazat: Fejezd be a jogi képzést! Szerezd meg a diplomát! Utána is elmehetsz gennyes pattanást nyomkodni meg segg vágatot gyantázni egy külvárosi "szépségszalon" 20. csicska alkalmazottjának, akit fuxos, 30 éves szakadt BMW-s helyi csicska kapitány dug.

2018. nov. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!