Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek normális az, hogy...

Szerintetek normális az, hogy sok ember hajnali 4-5 órakor kel fel azért, hogy beérjen a munkahelyére?

Figyelt kérdés
Sőt igazából télen már szinte sötétben érnek haza az. És most nem csak a szalagmunkásokról beszélek. Szerintem ez egyáltalán nem normális dolog, én tuti nem bírnám. Az iskola miatt én is fél6-kor szoktam kelni, de ígyis mindig hulla fáradt vagyok, előfordul, hogy olykor inkább alszok itthon, mert nincs kedvem zombiskodva bemenni. Nem tudom mi lesz velem, ha hamarosan el kell állnom dolgozni, de szerintem ez nem életszínvonal. Nem nézem le azokat az embereket, akik ezt csinálják, sőt inkább elismerem őket, de én nem tudnám és nem is akarom ezt csinálni. Este pl. akkor egy meccset nem tudnék megnézni, mert pár óra múlva kelhetnék is fel? Minden hobbijáról mondjon le az ember? Csodálkozunk hogy sok alkoholista van, ilyen körülmények közt nem csodálom. És közben még a fizetés is egy nagy kaki sok helyen.

2018. dec. 4. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Üdv a való világban, haver!

Én ilyenkor már sötétben indulok el hazafelé.

Igen, így van. Tudod, egy dolgozónak csak életben kell maradnia, és a családját kell felnevelnie.

Ha másra nem jut ideje, akkor nem jut.

Régen meg 6 napos munkahét volt. Igaz, lehet, hogy újból be fogják vezetni.


De addig még a hét vége a tiéd: pihenj akkor. Arra való.

2018. dec. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Egyértelmű, hogy nem normális.


De gondold végig mondjuk ezt, a tipikus helyzetet:

Van egy vidéki házad. Eladni/kiadni nem tudod. Keresel 200-at. Tőled 60km-re van a melód. Mit lépsz? Albérletre megy a pénzed fele, miközben ott a házad?

2018. dec. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Családról ne is beszéljünk. Ilyen körülmények közt családot alapítani kész mission impossible. Belegondolok abba, hogy van egy csodás feleségem, 2 gyerekem, és este hazavernék a munkából alig lenne rájuk energiám... Nem jó ez így, nagyon nem!
2018. dec. 4. 13:08
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Van kb. 4 órád, hogy bármit is csinálj.

Ebben benne van az ügyintézés, vásárlás, vacsora készítése, elfogyasztása, fürdés, stb.

A többi a szabad idő.

Ja, és az arra vonatkozik, ha tényleg 8 órát dolgozol, és nem este 7-kor indulsz haza.


És mondom: a hét vége.

Akkor pedig mosás, takarítás.

2018. dec. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem normális, sajnos télen egyre rövidebbek a nappalok, december 21-én lesz legrövidebb a nappal, utána hosszabbodnak a nappalok és egyre jobb lesz - engem ez vigasztal.

Az természetesen nagyon rossz dolog, hogy ez így van, de nem nagyon tudunk tenni ellene..

Az iskolás gyerekeket külön sajnálom a helyzet miatt (+ a 2 szombati munkanap miatt).

Próbálok a Mikulásra és a Karácsonyra koncentrálni, hogy eltereljem a figyelmem..

2018. dec. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Üdv a valódi világban!


Én BP.-en belül, 2 átszállással, 1,5 órát utazok. 9-17.+ 3 = 11 óra! Utána kaja, zuhany, máris este 8. És BP.-en belül élve és dolgozva!

2018. dec. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%

Azt tudod, hogy ha napi 3 óránál többet utazol, akkor a munkáltatódnak kötelessége lakókonténert biztosítani neked?

Magyarán csövet, hogy csövezhess, és ne kelljen hazamenned.

2018. dec. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 mindentudó99 ***** válasza:
81%
Rossz lehet 4-5 órakor kelni. Engem hála az égnek nem érint ez. Én fél négykor kelek.
2018. dec. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 TappancsMancs ***** válasza:
60%

Ez a természetből következik, télen a mi éghajlati övünkön (kontinentális) ez van, egyre rövidebbek a nappalok. Nyáron meg nagyon kiterjed a nappal ideje.


Szóval mivel az a természet dolga így ez normálisnak tekinthető.


A legrövidebb nappal napkeltétől napnyugtáig az nagyjából 8 és fél óra, vagyis aki 8 órát dolgozik az nem igazán fog tudni világosban menni és jönni munkába.


A kérdés hangvétele alapján egy felháborodásnak tűnik, mintha ezt valakik csinálnák, talán a politikusok, vagy akárkik. Csak hát nem. Ez a természet működéséből adódik, így napi 8 órás munka mellett max egy 5 percnyire lévő munkahelynél oldható meg az, hogy valaki világosban induljon és érkezzen a munkájából. De mire lecuccol otthon már sötét is van.


Esti meccsnézés meg nem függ össze sötétben hazaéréssel. Hazamész és megnézed függetlenül a kinti világosságtól, oszt menel csucsukálni.


Ha a napi 8 óra munka a gond, akkor hadd kérdezzem meg mennyit lenne a megfelelő? Pár órácska?


Egy jó tanács adható neked mint tanulónak. Inkább most tanulj ezerrel és később legyen olyan munkád, ami kevésbé fáraszt le, mert olyan szakértelmet adsz ki a kezed közül amit jól megfizetnek. Szóval tanulás, érettségi, egyetem, utána még pár diploma. És ha olyat választasz amit szeretsz is csinálni, akkor biztos nem fogsz ezen agyalni.

2018. dec. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 TappancsMancs ***** válasza:
83%

Vagy másik lehetőség, hogy el lehet költözni egy trópusi országba. Sri Lankán alig van eltérés a nappalok hossza között.


(második ábra)

[link]

2018. dec. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!