Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy jobb...

Mit csináljak hogy jobb kedvem legyen/eltereljem a gondolataimat?

Figyelt kérdés

Sziasztok, sajnos jopar honapja azt erzem h feleslegesen elek senki nem szeret meg ilyenek, mondhatni ugy is h teljesen

"megbolondultam" bedepiztem, es egyszeruen nem tudom elterelni a gondolataimat errol, senkinek nem tudom ezeket elmondani ugyanis nincsenek barataim, a csaladtagjaimmal meg nem tudok ilyenekrol beszelni, nem tudom mi tevo legyek, probalom magamban tartani a lelket de azt erzem h egyre nehezebb, ha valaki tud adni valami ertelmes valaszt/megoldast azt nagyon megkoszonnem, es lehetoleg azok akik csak bantananak ne irjanak inkabb ehez semmit, tudom h ciki meg gaz de probalok segiteget kerni. Az ekezetekert meg ne haragudjatok h nem irok igy szoktam meg.


2018. dec. 6. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Próbáld meg felvenni a kapcsolatot valakivel, próbálj barátkozni. Kérd meg a családtagjaidat hogy csináljatok valami programot. Ha van kutyád, töltsd az idődet vele, az is tud sok örömöt okozni. Esetleg hallgass motivációs előadásokat Szabó Pétertől. A youtube-on találsz egy csomót. Keress hobbit, nézz vígjátékot, hallgass olyan zenét ami feldob.
2018. dec. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 szlory válasza:

Ez sajnos szerintem nem igazán egy ilyen oldalra való feladat, maximum iránymutatás férhet bele a sorokba. Több fázist kell átélned, nem egy pirula és pá.


Próbálok segíteni a kezdéssel. Először is örülj, hogy nem vártad meg a januárt, amikor a depidet még fel is fogja szorozni az ünnepek utáni "sivárság".


Keress sürgősen valamit, amivel jó érzéseket tudsz generálni a lelkednek. Kell a pozitív töltés neki, mert most lemerültél. És még lehet rosszabb, ha nem húzol bele.


Csináld rendszeresen. Ne vidd túlzásba, de legalább legyél következetes. Ha jön a "depid", ebbe menekülj vissza, tedd magad töltőre.


Most nem az a lényeg, hogy megtaláld az életed új értelmét, hanem bármit, amiből még akkor is, ha esetleg csak "csurran-cseppen" némi jó érzésed, de legalább segít, abból már több erőd lesz jobb elfoglaltságot keresni vagy jobban csinálni amit találtál = még több töltést kapsz belőle. Aztán ha már jól mennek a dolgaid, jöhet az életed új értelmét kutatni.


Új hobbi a magad szórakoztatására, amiben láthatod a fejlődést és eredményt, önzetlen segítség ismeretleneken, beszélgetni másokkal (tudod, mint a nyuggerek a boltban a sorban, buszon, bármi játszik). Ilyesmik alapvetően segíthetnek, de ha másra van szükséged, akkor folytasd ezt a felsorolást magadnak olyannal, amiben több fantáziát látsz.


Kezdd el, kezdd kicsiben, lépcsőről lépcsőre gyere feljebb. Rosszabb akkor már nem lesz, de türelmes légy míg kijutsz.


És azért ne mondj le a családtagokról. Néha az őszinte valóság és egy nyugodt esti/hétvégi beszélgetés is elég, hogy segítséget kaphass. Nehogy már internetes trolloktól meg anonim okosoktól reméld, hogy jobbak leszünk a közvetlen környezetednél. (Van ilyen is, de csak nem olyan gáz a helyzet..)


Sok sikert!

2018. dec. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!