Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csináltam egy nagy butaságot...

Csináltam egy nagy butaságot 16 éves vagyok és meghosszabítottam 1 nappal az orvosi igazolásomat és fegyelmi eljárás lessz a dologból mire számítsak?

Figyelt kérdés
2018. nov. 25. 08:34
1 2
 1/11 TappancsMancs ***** válasza:
76%

Nem tudom pontosan, esetleg keress rá a büntethetőségi korhatárra, amibe már beleesel. Okmányhamisítás is lehet belőle így jobb ha nem akadékoskodsz és együttműködsz az iskolával. Jobb ha iskolán belül marad a dolog.


Nem akarlak ijesztgetni, csak jobb ha tudod, mivel már így alakult. Legyél készséges.


[link]

2018. nov. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hogyan derült ki? Gyakorlatilag csak egy számot kellett átírnod.
2018. nov. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1: FEGYELMI... Ha nem ismered a büntetőeljárás, a szabálysértési eljárás, a fegyelmi eljárás, valamint a kártérítési eljárás közötti különbséget, inkább ne írj.
2019. jan. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 TappancsMancs ***** válasza:
52%

Kedves 3-as. Nem tudom az 1-es számot mint választ nekem írtad -e, merthogy az 1-es választ én írtam. Mindenesetre kiigazítások mindig fontosak, úgyhogy írok valamit még hozzá valamit, akár nekem szólt, akár nem. A helyzetet mindenképpen árnyalja és konkretizálja.


Mindenek előtt kérdező! Tényleg nem akarlak megijeszteni, de jobb ha tudod az alkupozíciódat, minthogy nekiállj vitázni az iskolában.


Az orvos által kiállított papír az is okmány, éppúgy mint itt a gyakorin mostanában szóba hozott jelenléti ív is az. Okmány az van sokféle és nem csak például egy szerződés számít annak és nem csak egy közjegyző által hitelesített irat az.


A büntethetőségi korhatár is bizony fontos, mert konkrétan vett büntethetőséget von magával, akkor is ha viszonylag fiatal valaki és nem gondolnánk esetleg büntethetőnek és inkább minősítenénk adott tettét csínytevésnek. Aki a büntethető korban van jobb ha ezt tudja és meg is érti ennek jogi felelősségre vonhatóságát.


Lényeges szempont itt az is, hogy attól mert iskolában történik valami, attól még nem jelent bármi csupán iskolai elbírálási területet! Van ami akkor sem iskolai téma ha ott történt, így ez ne tévesszen meg senkit. Ettől nem válik minden iskolai csínytevéssé.



És hogy lássunk rá hivatalos jogi példát is mennyire okirat egy táppénzes papír és hogy, jogi következménye is lehet ha átírják, itt egy, az Országos Rendőr-főkapitányság hivatalos weboldalán lévő eset.


-------------------

"A táppénzes papírján dátumot javított és ezzel bűncselekményt követett el az a tiszaföldvári férfi, aki egy nappal korábban akart munkahelyére visszamenni dolgozni.


A Szolnoki Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya 2014. május 29-én hamis magánokirat felhasználása vétség elkövetésének magalapozott gyanúja miatt indított eljárást ismeretlen tettes ellen. A rendőrök L. Kálmán tiszaföldvári lakos keresőállományba vételéről a munkáltató részére benyújtott igazolást vizsgálták. A nyomozók az orvosi igazolásról megállapították, hogy azon szabálytalan javítás történt, az okmányt valóban a háziorvos állította ki, de azon az utólagos javítást nem ő végezte. Az egyenruhások az eljárásban megállapították, hogy L. Kálmán, az orvosa által kiállított táppénzes igazolást meghamisította, a keresőképesség dátumát 2014. február 22-ről 2014. február 21-re módosította. A 29 éves férfi a meghamisított iratot a munkáltatója felé benyújtotta, ezzel bűncselekményt követett el.


A Szolnoki Rendőrkapitányság az ügyben hamis magánokirat felhasználása vétsége megalapozott gyanúja miatt a nyomozást lefolytatta és a nyomozás iratait a Szolnoki Járási Ügyészség részére vádemelési javaslattal megküldte."


[link]

-------------------


Természetesen kérdező, ami engem illet én megértem a "fiatalság tapasztalatlanság" címszó alatt a dolgot, remélhetőleg a tanárok is megértőek lesznek és iskolán belül tartják az egészet. Mentségedre szolgál így emberileg, hogy az orvosi igazolás átírásának jogi vonzatát még felnőttek sem feltétlenül értelmezik helytállóan. Tényleg az javaslom, legjobb ha nem vitázol és elfogadod amit csak felkínálnak.


Máskor meg legyél megfontoltabb és tájékozottabb. Ne ilyeneken variálj.

2019. jan. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Jajj utolsó...


Erről az egész jogi részről orbitális baromság itt hablatyolni. Ahhoz, hogy ebből jogi ügy legyen feljelentés kell. Feljelenteni viszont senki nem fogja, mert senkinek nem okozott anyagi kárt ellenben egy táppénzcsalással, és sem a tanárnak sem az orvosnak nem érdeke bíróságra járni.

2019. jan. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ó és a táppénz egy teljesen más ügy, tök felesleges ide belekeverni.
2019. jan. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 TappancsMancs ***** válasza:

Kedves utolsó nagyon úgy tűnik a válaszod, mintha nem értenénk egyet, pedig osztom amit írtál az 5-6 válaszokban. Lehet nem tértem ki pár dologra, de így is kicsit hosszabbra sikerült.


Igen tényleg feljelentés kell hozzá amit, ha nem is így szó szerint, de beleírtam én is. Ezért is írtam, hogy jobb ha nem akadékoskodik, mert bemorcizhatnak, hogy még neki áll feljebb. Bizony akár lehet belőle feljelentés is, bár ehhez többet kellene tudni a kérdező ottani előéletéről és az igazgatóról is. Szóval se mondtam, hogy ne kellene feljelentés.


Ezeket mondanám hozzá:


"Erről az egész jogi részről orbitális baromság itt hablatyolni. Ahhoz, hogy ebből jogi ügy legyen feljelentés kell."


Feljelentés az lehet belőle és ezt mi itt nem tudjuk biztosan megjósolni, mint írtam remélhetőleg iskolán belül marad az ügy, ami azt is jelenti, hogy nem tesznek feljelentést. Ha már volt a kérdezőnek mindenféle zavaros ügye az iskolában, és még visszabeszél pl ebben is akkor sajnos előfordulhat, hogy megleckéztetik úgy nevelési célból. A válaszodhoz hozzátéve szerintem se valószínű a feljelentés, de sajnos lehetséges. Van rá jogi lehetőség.


"Feljelenteni viszont senki nem fogja, mert senkinek nem okozott anyagi kárt..."


Mivel kiderült kár szerintem sem keletkezett, ámde egy feljelentés nem csak kár keletkezéséből lesz. A puszta jogi vétség miatt is feljelenthetnek valakit. Továbbá azért nem keletkezett kár, mert gondolom észrevették az átírást, de az elkövetés és annak szándéka már megvalósult. Mint írtam itt tényleg az iskolán fog múlni, mi lesz ebből.


"...ellenben egy táppénzcsalással, és sem a tanárnak sem az orvosnak nem érdeke bíróságra járni."


Ha orvos állította ki a papírt és aláírta, lepecsételte akkor az okiratnak minősül. Ebben súlyosbítana ha jogtalan anyagi haszonra tenne szert, de e nélkül is okirathamisítás egy orvosi papír átírása. A kérdező csak orvosi igazolást írt, én nem tudom mi volt az, de az okirat.


Remélem én is, hogy nem lesz belőle feljelentés. Amit írtam az viszont az egyik lehetséges kimenetele.

2019. jan. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 TappancsMancs ***** válasza:
Szóval nem tudom milyen papír ez és lehet nincs anyagi vonzata, lehet nem is keletkezhetett volna belőle anyagi kár.
2019. jan. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 TappancsMancs ***** válasza:

Ja és egy dolgot hozzátennék az 5-6 os válaszokhoz, mivel nagyon úgy hangzanak, hogy egy 16 éves csinálhat ilyet, mert nem lesz és nem lehet jogi következménye.


Nagyon is van büntethetőségi korhatár és az orvosi papír bizony okirat.


Ne biztassuk szerintem a fiatalokat és a kérdezőt se orvosi iratok átírására, olyan kicsengésű válaszokkal, hogy az ilyen az belefér és nem vonható jogi útra.

2019. jan. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bizonyára nevelő célzattal akar a pedagógus bíróságra járni... A hülyeségek helyett ragaszkodjunk inkább az élethez.
2019. jan. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!