Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az alma hogy puhítja meg a...

Az alma hogy puhítja meg a tésztát?

Figyelt kérdés

Ma anya és a tesóm mézeskalácsot csináltak. Mikor elkészültek anya egy dobozba rakta egy fél almával. Hát meg is kérdeztem, hogy az minek oda, mert ugye ha sütésről/főzésről van szó, én messze kerülöm a konyhát.

Azt mondta azért, mert hogy az megpuhítja a mézeskalácsot.

Azután megkérdeztem tőle, hogy azt meg hogy a csudába csinálja az alma, de ő sem tudta.


(Igen, kellett a felvezető történet!)



2018. dec. 15. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Az alma folyamatosan azt mondogatja a tésztának, hogy "Dik, ne legyé má ojan na!"
2018. dec. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Ha egy almát teszel pl. az éretlen banánok mellé, sokkal gyorsabban megpuhulnak, mint maguktól.

Arra gondolok, hogy a felvágott alma leve valami hasonló kémiai hatást vált ki a tésztában levő lisztből is, ezért puhul meg a tészta.

Ez persze nem egy tudományos magyarázat, de valaki, aki okosabb nálam, talán azt is tud adni.

2018. dec. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Véleményem szerint a leszedett - továbbra is anyagcserét folytató - almából kiáramló, gáz halmazállapotú etilén okozhatja ezt. :)


Az etilénről - illetve, hogy mi termeli még az almán kívül - itt:


[link]

2018. dec. 16. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy kipárolog belőle a nedvességtartalma, ami a doboz légteréből aztán bejut a mézeskalácsba, és az ettől megpuhul.

Úgy is működik a trükk, ha nincs kéznél alma, hogy egy sima vizes konyhai törlőkendőt teszünk valami kis tálkába, ezt bele a dobozba a mézeskalácsok közé, dobozfedelet rá, és kész.

2018. dec. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!